REKLAMA

Charles Richard-Hamelin i Apollon Musagète na żywo

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 16:35
Zapraszamy na transmisję koncertu kameralnego, który zabrzmi w Filharmonii Narodowej w ramach festiwalu "Chopin i jego Europa".
Charles Richard-Hamelin zajął drugie miejsce w XVII Konkursie Chopinowskim
Charles Richard-Hamelin zajął drugie miejsce w XVII Konkursie ChopinowskimFoto: Chopin i jego Europa/materiały promocyjne

Plan transmisji
Rana 1200.jpg
"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Charles Richard-Hamelin - zdobywca srebrnego medalu XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina oraz nagrody za najlepsze wykonanie sonaty, przyznanej przez Krystiana Zimermana - jest jednym z czołowych pianistów swojego pokolenia. Artysta zdobył również II nagrodę Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Montrealu oraz III nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie sonaty Beethovena na Międzynarodowym Konkursie w Seulu. W 2015 r. został wyróżniony prestiżową nagrodą Career Development Award przyznaną przez Women's Musical Club w Toronto.

Apollon Musagète Quartett zaliczany jest do światowej czołówki kwartetów smyczkowych. Założony przez czterech polskich artystów w 2006 r. w Wiedniu, występuje w największych salach koncertowych, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia w Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Concertgebouw w Amsterdamie, Wigmore Hall w Londynie. Jest gościem prestiżowych festiwali oraz cykli kameralnych.

W przerwie transmisji z Charlesem Richard-Hamelinem porozmawia Monika Zając, a z członkami kwartetu Apollon Musagete spotka się Beata Stylińska.

Program:

Franciszek Schubert Kwartet G-dur D. 887

Dymitr Szostakowicz Kwintet fortepianowy g-moll op. 57

Wyk. Charles Richard-Hamelin oraz Apollon Musagete Quartett

***

Na "Letni Festiwal Muzyczny" w piątek (26.08) w godz. 19.30-22.30 zaprasza Róża Światczyńska. Początek transmisji o godz. 20.00.

materiały organizatora/mc/mz

Czytaj także

Charles Richard-Hamelin: Konkurs Chopinowski nic nie zmienia

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 13:00
- Przez kilka dni po Konkursie Chopinowskim byłem z siebie całkiem zadowolony. Ale po chwili usłyszałem swoje nagranie i zauważyłem, jak wiele czeka mnie pracy - przyznał laureat II nagrody na warszawskim konkursie, którego występ uczcił 206. rocznicę urodzin Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hamelin: nie spodziewałem się, że będę solistą

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 12:00
– Grałem w życiu dużo mniej koncertów niż pianiści w moim wieku, ale za to dużo więcej muzyki kameralnej – mówił Charles Richard-Hamelin w przerwie swojego występu z Polską Orkiestrą Radiową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przykuwa Richarda-Hamelina do telewizora?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 10:00
- Moim ulubiony serial to "Prawo ulicy", który opowiada o wojnie narkotykowej w Baltimore - kanadyjski pianista mówił w Dwójce o swoich kulturalnych fascynacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaplanować koncert? Radzi Richard-Hamelin

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 11:57
- Kiedy programuję swoje koncerty, staram się grać coś trudniejszego przed drugą częścią albo na początku drugiej części - zdradzał kanadyjski pianista na festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń