Nowe losy bohaterów komedii Mikołaja Gogola

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:38
W "Poranku Dwójki" rozmawiać będziemy z reżyserką spektaklu "Rewizor. Będzie wojna!", który można oglądać w warszawskim Collegium Nobilium.

Artur Pałyga, jeden z najważniejszych współczesnych dramatopisarzy, dopisał do klasycznej komedii Mikołaj Gogola swoisty sequel. "Rewizor. Będzie wojna!" przedstawia niepokojąco znajomy, śmieszno-straszny obraz prowincji, gdzie każdy od każdego jest zależny. Na rozmowę z reżyserką Anną Augustynowicz zapraszamy o godz. 8.10.

Poza tym w audycji:

  • Relacja Andrzeja Zielińskiego z benefisu Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, który skończył we wtorek 90 lat.
  • Aktualności kulturalne Górnego Śląska oraz z Niemiec w korespondencjach Grzegorza Chojnowskiego i Jagody Engelbrecht.
  • W serii "Przestrzeń dla ciebie" materiał Iwony Piętak o Parku Zabawek Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Naszą "Płytą Tygodnia" jest najnowszy album zespołu Gruppo Di Tempera, wydany przez Polskie Radio, zawierający utwory polskich kompozytorów: Wojciecha Kilara, Michała Spisaka, Tadeusza Szeligowskiego i Aleksandra Tansmana.

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania książki od PIW.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (11.04) w godzinach 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Nikołaj Gogol spektakl

Czytaj także

"Ciemno, prawie noc". Ekstremalnie trudna adaptacja

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 10:00
- Zdecydowaliśmy się na thriller, na opowieść będącą trochę współczesną baśnią dla dorosłych - opowiadał producent filmowy Leszek Bodzak o pracy nad adaptacją książki Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jowita Budnik: moje aktorstwo wzięło się z szalonego pomysłu Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 12:30
- To, że zaczęłam grać w filmach było dziełem przypadku, jakąś wielką wizją Joanny Kos-Krauze i Krzysztof Krauzego, którzy zobaczyli we mnie bohaterkę swoich wielu kolejnych filmów - mówiła w Dwójce Jowita Budnik.
rozwiń zwiń