Dizajn wrażliwy na emocje i biedę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 08:00
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" będzie Michał Bachowski - ekonomista i dizajn manager, kurator wystawy "Empatia, teraz!", prezentowanej w galerii Dizajn BWA Wrocław.
Eksponat prezentowany na wystawie Empatia, teraz
Eksponat prezentowany na wystawie "Empatia, teraz!"Foto: materiały prasowe galerii BWA Wrocław

Na wystawie Empatia, teraz! prezentowane są projekty, które pomagają w tworzeniu lepszych rozwiązań dla osób w trudnej sytuacji: migrantów, uchodźców, ludziom poszkodowanym przez katastrofy naturalne, ale też dotkniętych biedą.

Poza tym porozmawiamy grze VR "Cricoterie", zaprosimy Państwa do Teatru Collegium Nobilium na premierę spektaklu "Warto było" i przyjrzymy się operze "Widma" Stanisława Moniuszki w reż. Pawła Passiniego, która została nominowana do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii wydarzenia.

Poza tym przegląd prasy zagranicznej, "Wiadomości kulturalne" oraz "Puls świata".

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" we wtorek (25.09) w godz. 16.00-17.30 zaprasza Jakub Kukla.

bch

Zobacz więcej na temat: wystawa projektowanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gust. Jak o nim dyskutować?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 15:09
Popularne powiedzenie głosi, że o gustach się nie rozmawia. Czy dlatego, że gust to sprawa prywatna, wręcz intymna i podważając czyjś gust, uderzamy w jego osobę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Cymer: architektura z okresu PRL to dziedzictwo, które znika

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 13:28
- Na pewno nie wszystko powinno być zabytkiem, ale wiele z tych budynków to efekt pracy bardzo zdolnych architektów. Mimo trudnych warunków upaństwowienia i upolitycznienia całej produkcji architektonicznej, udawało im się przebijać z obiektami oryginalnymi, autorskimi - mówiła w Dwójce Anna Cymer, historyczka sztuki.
rozwiń zwiń