Bracia Oleś na festiwalu Muzyka Wiary Muzyka Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:33
Kontrabasista i perkusista przygotowali specjalnie na warszawski festiwal projekt "Koptycus", inspirowany muzyką społeczności Koptów.
Bracia Oleś
Bracia OleśFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Marcin i Bartłomiej Oleś do projektu "Koptycus" zaprosili flecistę, wokalistę i kompozytora - Dominika Strycharskiego - autora intrygujących eksperymentów, jak włączenie fletu prostego do jazzu. Więcej na temat tego projektu i koncertu, który odbędzie się 26 października w Studiu S2 Polskiego Radia. po godz. 8.30 (transmisja wideo).

Wcześniej - o godz. 8.10 - Andrzej Wasylewski - opowie o przygotowanym przez siebie albumie multimedialnym "Jazzowe dzieje Polaków. Biografia wielogłosowa". To wielogłosowa opowieść o polskim jazzie największych twórców muzyki tego gatunku, m.in. Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Michała Urbaniaka, Andrzeja Trzaskowskiego, Zbyszka Namysłowskiego, Wojciecha Karolaka, Tomasza Stańko, Włodzimierza Nahornego…

Miłośników teatru zaprosimy na przedstawienie "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej" w reżyserii Agaty Dudy - Gracz (Teatr Colegium) oraz na "Krzesła" wg dramatu Ionesco i w interpretacji Piotra Cieplaka (Teatr Polonia).

Przeniesiemy się też do Krakowa, gdzie rozoczynają sie Miedzynarodowe Targi Książki. W tym mieście trwa też Festiwal Sztuki Cyfrowej Pachlab.

Radosław Krzyżowski opowie w cyklu "Czytanie na Śniadanie" o swoich fascynacjach literaturą.

Naszą "Płytą tygodnia" jest album z triami smyczkowymi Karola Józefa Lipińskiego. Nie zabraknie też konkursu "Dwójka na piątkę". Pierwsze pytanie padnie po godz. 8. Kolejny raz swoje rekomendacje kulturalne przedstawi również aktorka Grażyna Barszczewska.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (25.10) w godzinach 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: Jazz Koptowie

Czytaj także

Janusz Kondratiuk: chciałem, żeby "Jak pies z kotem" był filmem uniwersalnym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:38
- Nie chodziło mi o historię o tych konkretnych braciach, tylko w ogóle o braciach i o rodzinie. W tę stronę szły moje zamiary i to się udało - mówił w Dwójce reżyser filmu "Jak pies z kotem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Idziak: Kraków ma szansę stać się stolicą filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:05
- W pobliżu są wspaniałe lokacje gór alpopodobnych, pustyni, jeziora, no i wspaniała architektura, do tego zagłębie aktorskie, czyli wszelkie dane ku temu, żeby tu bez przerwy kręcić - mówił w Dwójce wybitny operator filmowy.
rozwiń zwiń