X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Koterski o filmie "7 uczuć": wszyscy jesteśmy dziećmi i tylko udajemy dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 11:11
- Skłoniłem się ku teatrowi. Zagrałem główne role w spektaklach "Mayday 2" i "Historia żołnierza", ojciec widział jeden i drugi, widział mój rozwój i ciężką pracę. Myślę, że to go skłoniło do powierzenia mi roli Adasia Miauczyńskiego - mówił w Dwójce syn reżysera filmu "7 uczuć".
Audio
  • Michał Koterski i Andrzej Chyra o filmie "7 uczuć" w reżyserii Marka Koterskiego (Poranek Dwójki)
Michał Koterski. Kadr z filmu 7 uczuć
Michał Koterski. Kadr z filmu "7 uczuć"Foto: WFDiF/materiały prom.

kler więckiewicz 1200.jpg
"Kler". Sztuka moralizowania i grzech stereotypów

W najnowszym obrazie Marka Koterskiego Adaś Miauczyński wraca do czasów dzieciństwa, ranionej przez dorosłych wrażliwości, szkolnych upokorzeń i pierwszych miłosnych zawodów. To tu reżyser upatruje źródła wszystkich traum i neuroz swojego bohatera. Jak głosi plakat filmu, "wszyscy jesteśmy źle wychowani".

- Myślę, że może Marek rozlicza się też trochę ze swoim rodzicielstwem. Mówi, że rodzicielstwo każdego z nas nie jest idealne, być może nie jest możliwe, aby było idealne, ponieważ wszyscy mamy emocje, nie zawsze potrafimy je powściągnąć, nie zawsze znamy odpowiedzi, sposoby na to, jak reagować, jak rozmawiać z dziećmi. Ja bym naprawdę radził, żeby wszyscy rodzice poszli na ten film - przekonuje Andrzej Chyra, którego również oglądamy na ekranie.

Film "7 uczuć" wszedł do kin w piątek 12 października. Jak Michał Koterski zareagował na propozycję ojca, by zagrał Adasia Miauczyńskiego? Czy aktorom łatwiej jest obudzić w sobie dziecko? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotował: Marcin Mindykowski

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie kino po Gdyni. "To był festiwal filmów zaangażowanych"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:22
- Wiele z pokazywanych na festiwalu filmów dotykało problemów i spraw, których na co dzień próbujemy nie widzieć - mówił w Dwójce krytyk filmowy Marcin Radomski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Chajdas o filmie "Nina": chcieliśmy opowiedzieć prostą i piękną historię o miłości

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 13:06
- Bardzo zależało mi na intymnej opowieści. Wspólnie z Tomkiem Naumiukiem, operatorem, stworzyliśmy język potrzebny do tego, żeby tę historię opowiedzieć tak, a nie inaczej. Dużo inspirowaliśmy się fotografią Nan Goldin, czymś, co jest super sensualne, bliskie, trochę brudne - mówiła w Dwójce reżyserka.
rozwiń zwiń