X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Eufonie". Muzyczne oblicze Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:29
W audycji porozmawiamy o pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie".
Kadr ze spotu zapowiadającego I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE
Kadr ze spotu zapowiadającego I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIEFoto: NCK/materiały prasowe

"Eufonie", czyli nowy festiwal, rozpoczął się w piątek, wraz z finałem jubileuszowego Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego i będzie trwać do 1 grudnia. Nazwa "eufonie" i geograficzne nakreślenie obszaru zainteresowań programowych, narzucają paradygmat myślenia: o wspólnym, zgodnym, pięknym brzmieniu. Jak zatem chcą je ukazać autorzy koncepcji i programu: czy będzie to poszukiwanie wspólnego mianownika estetycznego lub stylistycznego, czy może jedynie odwoływanie się do wspólnoty historycznych dośwadczeń maszego regionu Europy? Czy w tej historycznej perspektywie sięgamy jedynie do czasów powojennych, czy próbujemy spoglądać w dalszą przeszłość? A może po prostu odkrywamy wobec nas samych i publiczności europejskiej muzykę, wywodzącą się z innych pokładów wrażliwości i, częściowo także, korzeni kulturowych? Czy to w ogóle możliwe?

Na te pytania odpowiadać będą goście audycji: dr Mieczysław Kominek - przewodniczący Rady Programowej Eufonii, Olga Smetanova - członek Rady Programowej i Edward Chudzik - z-ca dyrektora NCK.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w poniedziałek (26.11) w godz. 17.30-18.00. Program poprowadzi Andrzej Sułek.

bch

Zobacz więcej na temat: muzyka współczesna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Sławecki: teledysk pomoże odbierać muzykę współczesną

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 13:13
- Będzie to przełamanie pewnych stereotypów, że do muzyki klasycznej nie może być teledysku - podkreślał ceniony śpiewak, opowiadając o oryginalnym przedsięwzięciu związanym z kompozycją Agaty Zubel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Penderecki: nie chciałem być kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 13:38
- Zaczynałem moją karierę jako skrzypek i wcale nie myślałem o pisaniu muzyki - wspominał w Dwójce wybitny polski kompozytor.
rozwiń zwiń