X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filip Wojciechowski w podwójnej roli w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 16:14
Ze znakomitym pianistą porozmawiamy w audycji o koncercie z cyklu "To, co najpiękniejsze…- Zima".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diego Cervo

W pierwszej części w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi w piątek Filip Wojciechowski Trio w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja. Gościnnie pojawi się Gary Guthman grający na trąbce. W drugiej części wieczoru zabrzmi koncert fortepianowy F-dur George'a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy. A na wspomniany koncert zaprosi Państwa sam Filip Wojciechowski. Początek rozmowy o godz. 8.30 (transmisja wideo).

W audycji przeniesiemy się też do Katowic, do których ma szansę trafić najważniejsza nagroda architektoniczna w Europie. Przypomnijmy - Budynek Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego dostał się na krótką listę kandydatów do Mies van der Rohe Award 2019. Powstanie siedziby przyniosło nie tylko korzyści w obszarze edukacje, ale również przyczyniło się do rewitalizacji przestrzei, poprawienia jej wizerunku, a sam budynek został zaprojektowany z poszanowaniem tradycji. Na spotkanie z jednym z architektów, współtwórcą obiektu - Wojciechem Małeckim zapraszamy o godz. 9.30.

Melomanów z pewnością zaciekawi propozycja Teatru Wielkiego Opery Narodowej - czyli recital Pieśni Moniuszko/Chopin. "Pieśni Moniuszki powstawały z niesłabnącej u niego potrzeby twórczej, pieśni Chopina – w chwilach szczególnych, jako notatki w osobistym raptularzu (wiadomo, że nawet nie zamierzał ich drukować). Obaj pisali je do wierszy znajomych, rówieśników, współczesnych. To muzyczne drobiazgi wobec znanych dzieł i arcydzieł. Ale godne zadziwienia i radości, że ich doraźność, współczesność i piękno dotrwały do naszych czasów". - tak w programie do koncertu napisała prof. Małgorzata Komorowska.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (22.01) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg

Zobacz więcej na temat: Polska Orkiestra Radiowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Moniuszkowski. Michał Klauza: moje spojrzenie na Moniuszkę ukształtowała ta współpraca

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:54
- Miałem wielkie szczęście. Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja "Strasznego Dworu" w Teatrze Wielkim w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i pod dyrekcją muzyczną Jacka Kasprzyka. Ta interpretacja została zarejestrowana na płycie i jest chyba dobrze znana melomanom - mówił w Dwójce szef Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Orkiestra Radiowa na Rok Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 12:10
- W tym roku każdy z naszych koncertów będziemy rozpoczynali twórczością Moniuszki. Kulminacja tych obchodów nastąpi na początku przyszłego sezonu koncertowego - mówił w Dwójce Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń