X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Moniuszkowski. Michał Klauza: moje spojrzenie na Moniuszkę ukształtowała ta współpraca

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:54
- Miałem wielkie szczęście. Moje pierwsze zetknięcie ze Stanisławem Moniuszką to była produkcja "Strasznego Dworu" w Teatrze Wielkim w reżyserii Mikołaja Grabowskiego i pod dyrekcją muzyczną Jacka Kasprzyka. Ta interpretacja została zarejestrowana na płycie i jest chyba dobrze znana melomanom - mówił w Dwójce szef Polskiej Orkiestry Radiowej.
Audio
  • Michał Klauza o koncercie Polskiej Orkiestry Radiowej w Studiu Lutosławskiego, w czasie którego zabrzmią m.in. utwory Stanisława Moniuszki (Poranek Dwójki)

moniuszko konferencja 1200.jpg
Rok Moniuszkowski. Prof. dr hab. Marcin Gmys: wciąż mało wiemy o Moniuszce

Jak ocenia Michał Klauza, Stanisław Moniuszko zawiera w swojej technice kompozytorskiej wspaniałe elementy nawiązujące do najlepszych tradycji włoskich. – Kiedy spojrzy się na niego w ten sposób, a nie przez pryzmat ciężkiego romantyzmu, nagle okazuje się, że ta muzyka jest przyjemna dla ucha i bardzo wdzięczna - podkreślił gość Dwójki.

W obchody Roku Moniuszkowskiego wpisuje się koncert, ktory odbędzie się w niedzielę (13.01) w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Polska Orkiestra Radiowa wykona m.in. Taniec hiszpański i Mazura z baletu "Monte Christo". - W zetknięciu z pozostałymi utworami, które będziemy mieli zaszczyt Państwu zaprezentować, to takie dwa drobiażdżki. Ale zachęcam do ich posłuchania, bo są to naprawdę  wdzięczne utwory. Taniec hiszpański ma konotacje w kierunku Mazura i jest to bardzo interesujące, w jaki sposób Moniuszko wyobrażał sobie imitację tańca hiszpańskiego - tłumaczył Michał Klauza.

Co jest wspólnym mianownikiem programu nadchodzącego koncertu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Paweł Siwek

Gość audycji: Michał Klauza (dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej)

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inauguracja Roku Moniuszkowskiego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 10:59
Podczas zorganizownej 5 stycznia uroczystości zabrzmiało sztandarowe dzieło wybitnego kompozytora - "Halka". Operę wystawiono we włoskiej wersji językowej. Wydarzenie transmitowała radiowa Dwójka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabio Biondi: Moniuszko to była miłość od pierwszego wejrzenia, a raczej usłyszenia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 11:26
- Kiedy w zeszłym roku poproszono mnie o wykonanie koncertowej wersji "Halki", zupełnie nie spodziewałem się, że ta muzyka skradnie moje serce - mówił w Dwójce włoski dyrygent i skrzypek, założyciel zespołu Europa Galante.
rozwiń zwiń