"Don Kichote". Szymon Kuśmider przed debiutem w nowej roli

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 12:38
Gościem audycji będzie aktor Teatru Polskiego w Warszawie, który reżyseruje słuchowisko zamykające cykl "Europa w Polskim" przygotowany we współpracy z Dwójką.
Szymon Kuśmider
Szymon KuśmiderFoto: Wojciech Kusiński/PR

Premiera "Don Kichota" w przekładzie Anny i Zygmunta Czernych odbędzie się w najbliższą niedzielę (28.04). Adaptacja napisana przez Szymona Kuśmidra, który debiutuje również jako reżyser słuchowisk, koncentruje się na drugim tomie powieści wydanym przez Miguela de Cervantesa w 1615 roku.

W spektaklu z cyklu "Europa w Polskim" Don Kichote nie walczy z wiatrakami, a jedynie próbuje przekonać ludzi, z którymi żyje, którzy się nim opiekują, że nie jest szalony. Próbuje ocalić swoją wrażliwość i swój bardzo osobisty sposób postrzegania świata, który przez jego towarzyszy jest odbierany jako nierealny.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w środę (24.04) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Małgorzata Szymankiewicz.

pg

Zobacz więcej na temat: Teatr Polski w Warszawie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Kuśmider. Krakowianin w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:12
- Myślę, że to są zbiegi okoliczności. Ale tak naprawdę to był moment, w którym odchodząc z Teatru Starego zacząłem współpracować z panią Krystyną Jandą, a równolegle lub chwilę później Andrzej Seweryn zaproponował mi pracę w Teatrze Polskim - mówił w Dwójce aktor i reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń