X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Kuśmider. Krakowianin w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:12
- Myślę, że to są zbiegi okoliczności. Ale tak naprawdę to był moment, w którym odchodząc z Teatru Starego zacząłem współpracować z panią Krystyną Jandą, a równolegle lub chwilę później Andrzej Seweryn zaproponował mi pracę w Teatrze Polskim - mówił w Dwójce aktor i reżyser.
Audio
  • Szymon Kuśmider o przeprowadzce z Krakowa do Warszawy, studiach w szkole teatralnej i swoich mistrzach (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Szymon Kuśmider
Szymon KuśmiderFoto: Wojciech Kusiński/PR

Szymon Kuśmider pap_20090105_08Y 1200.jpg
Szymon Kuśmider: to szalona sztuka o teatrze, miłości i wampirach

Obu panów połączył Stanisław Wyspiański. Mianowicie Andrzej Seweryn reżyserował "Wesele" w Radiu Kraków, a Szymon Kuśmider grał w tym przedstawieniu Jaśka. Po zakończeniu współpracy gość Dwójki otrzymał zaproszenie na casting do "Parad" na podstawie Jana Potockiego w reżyserii Edwarda Wojtaszka w Teatrze Polskim w Warszawie, którego dyrektorem jest Seweryn.

- Tak się polubiliśmy z całym teamem, że się udało. Myślę, że to było jedno z fantastycznych przedstawień, które w ogóle w życiu miałem szansę zagrać, ale które też otworzyło mi miejsce na takie stałe bycie w tym stołecznym teatrze - podkreślał aktor.

Jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Krakowie? Co takiego specjalnego dzieje się w połowie czerwca w tamtejszym kościele Franciszkanów? Jak można schudnąć 50 kg w ciągu kilku tygodni? Dlaczego Szymon Kuśmider po ukończeniu technikum elektronicznego zdecydował się zdawać do szkoły teatralnej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Audycja okolicznościowa 

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Gość: Szymon Kuśmider (aktor, reżyser)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 18.00

pg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cząstki kobiety". Agnieszka Żulewska: to najbardziej radykalna rzecz, jaką do tej pory robiłam

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 11:50
- Mamy dwie godziny realnego czasu trwania spektaklu, w którym dzieje się tylko i wyłącznie nasze trwanie, nasze bycie. Nic takiego spektakularnego tam się nie wydarza i to tak naprawdę jest właśnie najciekawsze - mówiła w Dwójce aktorka o nowym spektaklu TR Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Smołowik pokazuje na scenie obsesje

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 09:42
- Śpiewam o kobietach, ich potrzebach, macierzyństwie, relacjach z mężczyznami, o tym, że nawet jak osiągniemy jakiś sukces, mamy ogromny problem z poczuciem satysfakcji, bo jesteśmy ciągle tacy niespełnieni, potrzebujemy więcej, wciąż jest nam mało - mówiła aktorka, którą można oglądać w spektaklu "Obsesje".
rozwiń zwiń