Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
Audio
  • Szymon Kuśmider o roli Fausta w słuchowisku Dwójki i Teatru Polskiego w Warszawie (Poranek Dwójki)

W ramach projektu "Europa po Polsku" usłyszymy dzieła literatury europejskiej w przekładach na język polski. Pierwszym słuchowiskiem powstałym w ramach tego cyklu będzie "Faust" J.W. Goethego. - To bardzo trudny, hermetyczny tekst - mówił w Dwójce Szymon Kuśmider. - Reżyser Darek Błaszczyk zaproponował sytuację, w której wszystko dzieje się w głowie Fausta, to tam pojawia się Mefistofeles.

Aktor dodał, że jego Faust będzie będzie sztuczny, wycofany, matowy i samotny. W "Poranku Dwójki" Szymon Kuśmider mówił o zabiegach, które sprawią, że świat Fausta ożyje w radioodbiornikach słuchaczy.

Na transmisję wideo spektaklu z Teatru Polskiego zapraszamy w niedzielę (10 lutego) o godz. 16.00.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Szymon Kuśmider (aktor)

Data emisji: 5.02.2019

Godzina emisji: 8.30

bch


Czytaj także

"Garbus" Sławomira Mrożka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 15:43
Sztuka Sławomira Mrożka, która swój pierwodruk miała w miesięczniku "Dialog" w 1975 roku, była naszą kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Uciekła mi przepióreczka". Żeromski na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 12:32
Dramat Stefana Żeromskiego z 1924 roku był naszą kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". 
rozwiń zwiń