X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kuśmider: to szalona sztuka o teatrze, miłości i wampirach

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 10:00
- Jej bohater zachłystuje się zakochaniem w momencie, gdy właśnie poczuł się wypalony pracą i życiem - o monodramie "St Nicholas" mówił w Dwójce aktor Szymon Kuśmider.
Audio
  • Szymon Kuśmider o premierze monodramu (Poranek Dwójki)

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o warszawskiej premierze swojego monodramu na podstawie sztuki Conora McPhersona. Przedstawienie zaplanowane na 20 grudnia w Dzikiej Stronie Wisły to opowieść o krytyku teatralnym w kryzysie wieku średniego, który zakochuje się w aktorce.

- Opętany miłością od pierwszego wejrzenia rzuca dom, rodzinę, wyjeżdża z miasta i trafia do... wampirów. A to jest czyściec. Tu trzeba umieć rozpoznać co jest dobre, a co złe. Zresztą on sam jest poniekąd wampirem, który dotąd żerował na aktorach, na tym co oglądał w teatrze. Teraz  dostał szansę oczyszczenia się z tego wampiryzmu, wybaczenia sobie i pojednania się ze światem - mówił Szymon Kuśmider.

Monodram Conora McPhersona to opowieść o pożądaniu, poszukiwaniu sensu i pojednaniu z samym sobą. Czego jeszcze można się w nim doszukać? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Szymon Kuśmider (aktor)

Data emisji: 19.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Rozmowę wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Myślałem, że to Amerykanie wynajęli Warszawę na film wojenny"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 10:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" Emilian Kamiński wspominał wydarzenia sprzed 31 lat. Rozmawialiśmy również o akcjach społecznych związanych z pamięcią o tym wydarzeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Użyto broni". Reportaż o masakrze w kopalni Wujek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 19:00
- Górnicy nie chcieli zemsty. Oni się chcieli dowiedzieć, kto i dlaczego do nich strzelał - mówił w Dwójce Marek Mierzwiak, autor nagrodzonego reportażu o pacyfikacji w kopalni "Wujek" w 1981 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykrzyczeć wściekłość". Kultura w stanie wojennym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 17:48
– Cenzura zdjęła wszystkie spektakle Teatru Powszechnego, przestaliśmy grać. Puściły nam nerwy i zaczęliśmy bojkot – wspominała Ewa Dałkowska, jedna z inicjatorek powstania antyrządowego Teatru Domowego.
rozwiń zwiń