Marzena Diakun. Kariera wbrew stereotypom

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 15:01
Gościem audycji będzie artystka, która we wciąż przypisywanej raczej rodzajowi męskiemu sferze dyrygentury zrobiła błyskotliwą karierę.
Marzena Diakun
Marzena DiakunFoto: Lukasz Rajchert/materiały prasowe

Marzena Diakun opowie o poszukiwaniu drogi do wrażliwości zespołu orkiestrowego. O dyrygowaniu muzyką współczesną i żelaznym repertuarem XIX-wiecznej symfoniki. O spotkanych na swej drodze ludziach, którzy usłyszeli i uwierzyli w jej muzyczne przeznaczenie. 

***

Na Cafe "Muza" w niedzielę (19.01) w godz. 10.00-11.00 zaprasza  Andrzej Sułek.

pg/am

Zobacz więcej na temat: dyrygent

Czytaj także

Łukasz Borowicz: w dyrygenturze opera i symfonika się dopełniają

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 15:29
- To jest wymysł naszych czasów, że dyrygenci dzielą się na operowych i symfonicznych. Ja staram się patrzeć na sprawę historycznie - to z opery dyrygentura w ogóle się wywodzi, i stamtąd czasami przechodziło się do świata symfoniki. Dzisiaj jest wielu dyrygentów, którzy nigdy w życiu nie dyrygowali operą. Ba, wręcz uważają operę za coś pośledniejszego względem symfoniki. To absolutnie złe myślenie - mówił gość audycji Cafe "Muza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul McCreesh: słowo, które mnie określa to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 15:00
- Niektórzy uważają mnie za geniusza, inni za szarlatana. Najgorsze jest zajmowanie się muzyką, kiedy nie ma się nic do powiedzenia – wyznaje artysta. Gościem Dwójki 26 grudnia, w drugi dzień Świąt, był jeden z najwybitniejszych dyrygentów naszych czasów.
rozwiń zwiń