Lato w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2010 16:31
W poniedziałkowym "Poranku": PRL na scenie, oczami młodych, i wystawa, której się nie zapomni.
Audio

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" opowiemy o wrocławskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji "Lato w teatrze". Teatr Polski we Wrocławiu przygotował warsztaty dla młodzieży w wieku 15-18 lat pod hasłem "PRL w oczach młodych". Licealiści  będą mieli okazję poznać mechanizm powstawiania spektaklu: wspólnie z aktorami, choreografami, muzykami, plastykami i ludźmi mediów przygotują widowisko muzyczne, odwołujące się do czasów PRL-u. O przedsięwzięciu opowiada Marta Kuźmiak z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Z kolei Marta Kołacz zaprosi nas na wystawę "Nie zapomnij o mnie", która została otwarta w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Na ekspozycji znalazły się pamiątki z Polski, zaprojektowane przez młodych designerów. Artyści redefiniują kontekst lokalności souvenirów, wchodząc w dyskurs z najnowszą historią.

 
Poza tym w „Poranku”: "Słowo na dzień" – rozważania ks. Wiesława Dawidowskiego, przegląd prasy oraz zaproszenia kulturalne i wiadomości.

Program poprowadzi Paweł Sawicki.

Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl

19 lipca (poniedziałek), godz. 6:00

Czytaj także

"GRUPA MOCARTA W TEATRZE"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2008 14:22
Nowy program Grupy,został zarejestrowany 6 października 2008 r. na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wieczór wypełniły najnowsze utwory kwartetu, jak i te, które z bólem serca muzycy musieli pominąć przy nagraniu pierwszej płyty DVD...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywanie talentów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2009 09:28
Przed nami 10 dni odkrywania talentów. W dniach 20-30 sierpnia będzie miał miejsce V Ogólnopolski Festiwal Promocyjny „Sierpień Talentów”. Pierwszy koncert odbędzie się 20 sierpnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice – będzie to wieczór muzyki i poezji polskiej poświęcony pamieci Wojciecha Korfantego. Wystąpią śląscy artyści: Anna Górecka, Benon Mailszewski, Jacek Ropski i Bernard Krawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawne pieśni i tańce w "Wybieram Dwójkę"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 18:25
W czwartek zaprosimy Państwa na dwa festiwale: 32. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej oraz jubileuszowe "Ogrody Muzyczne" w Warszawie
rozwiń zwiń