X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stary Kraków i stare fortepiany

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2010 14:50
Festiwal "Muzyka w Starym Krakowie", rozmowa ze stroicielem dawnych fortepianów oraz rehabilitacja Chopina na łamach "The New York Review of Book"
Audio

W piątkowym Sezonie na Dwójkę o rozpoczynającym się 15 sierpnia Festiwalu Muzyka w Starym Krakowie ( wprogramie występy m.in. znakomitego kontratenora Paula Eswooda, wirtuoza wiolonczeli Ivana Monioghetteigo, oraz wybitnego pianisty Grigorija Sokołowa) opowiada jego dyrektor Stanisław Gałoński:

_

Z kolei Klaudia Baranowska rozmawia ze stroicielem Szymonem Jasnowskim o jego pracy z dawnymi fortepianami Erarda oraz Pleyela, znanymi słuchaczom Festiwalu Chopin i jego Europa.

_

Ponadto gospodarz audycji Piotr Matwiejczuk rozmawiał z muzykologiem Krzysztofem Komarnickim o artykule Charlesa Rosena Happy Birthsday, Fryderyku. Ów tekst - przedrukowany w polskim przekłądzie przez Tygodnik Powszechny - zrywa z pokutującym wciąż w niketórych zakątkach świata wizerunkiem Chopina jako kompozytora salonowego, ale też niepozbawiony jest stwierdzeń kontrowersyjnych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopinowska impreza roku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 11:59
Sprawdź program transmisji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku w Polsce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko płynie...

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 12:49
W dzisiejszym "Wybieram Dwójkę": o nowym polskim filmie oraz relacje z dwóch festiwali
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurzak śpiewa Chopina

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 17:51
Nasze najwybitniejsza sopranistka coraz częściej koncertuje w ojczyźnie. Jej piątkowy recital chopinowski zabrzmi także na naszej antenie
rozwiń zwiń