Radiowa osobowość Waldemara Chołodowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 12:00
W "Opowieściach po zmroku" zapraszamy na reportaż o Waldemarze Chołodowskim. Ceniony krytyk filmowy niedawno zmarł. Miał 70 lat.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Chołodowski, który urodził się 12 kwietnia 1943 roku, należał do pokolenia krytyków zaczynających pracę w latach 60. Przez kilkadziesiąt lat przyglądał się ważnym dokonaniom polskiej kinematografii. Pulbikował w m.in. "Tygodniku kulturalnym". Był wieloletnim dziennikarzem Redakcji Publicystyki Kulturalnej Polskiego Radia.

Od wielu lat zmagał się z ciężką choroba. Zmarł 10 czerwca 2013 roku. Waldemara Chołodowskiego wspomnimy w piątkowych "Opowieściach po zmroku". O jego fenomenie porozmawiaja Irena Heppen i Joanna Szwedowska, przypominając fragmenty audycji z cyklu "Zwierzenia wieczorne".
28 czerwca (piątek), godz. 22.00

Zobacz więcej na temat: FILM Polskie Radio wspomnienie
Czytaj także

Zmarł James Gandolfini. Twórca "Rodziny Soprano": to był geniusz

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 11:02
Wielkie postaci świata filmu są zszokowane śmiercią Jamesa Gandolfiniego, aktora znanego m.in. z "Rodziny Soprano". Wspominają go jako świetnego aktora i wspaniałego człowieka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Raczek: kino ma być naszym lustrem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 10:45
Kino nie upada - zapewniał w Jedynce Tomasz Raczek. Krytyk filmowy uważa, że "duży ekran" odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Morgenstern i całkowicie nowa optyka

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 19:00
- To być może był jeden z niewielu hollywoodzkich-polskich reżyserów - mówił w Dwójce krytyk Jacek Szczerba - Był wyjątkowo wszechstronnym filmowcem: założycielem polskiej pop kultury, który też opisywał kawałek polskich losów i był jednym z pierwszych nowofalowych reżyserów.
rozwiń zwiń