KRoki pomiędzy starym a nowym światem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 22:23
Czy sztuka współczesna potrzebuje jeszcze tradycji? Co jest klasyką dla dzisiejszej awangardy? - to interesuje twórców krakowskiego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki. Porozmawiamy o nim dziś w audycji "Wybieram Dwójkę".
fragment plakatu festiwalu KRoki 2014
fragment plakatu festiwalu KRoki 2014Foto: materiały promocyjne

Tancerze, performerzy i aktorzy z Indii, Japonii, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Niemiec, a także z Poznania, Łodzi, Lublina, Gdańska i Krakowa. Panele dyskusyjne, rozmowy z artystami, wykłady performatywne, projekcje oraz taneczne spotkania „sam na sam”! II edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki zapowiada się niezwykle interesująco i interdyscyplinarnie!
W tym roku program KRoków ma na celu eksplorację przestrzeni "pomiędzy”. W centrum zainteresowania twórców edycji znajduje się taniec współczesny, ale z równą atencją przyjrzą się innym sztukom, zjawiskom teatralnym i performatywnym, do których taniec na różne sposoby przenika i z którymi taniec na różne sposoby w przestrzeni "pomiędzy” się spotyka.

Festiwal KRoki odbędzie się  w dniach 22-30 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Więcej na temat imprezy w audycji.

W "Wybieram Dwójkę" nie zabraknie też recenzji teatralnych i korespondencji z marcowego, muzycznego Berlina.

Zaprasza Adam Suprynowicz.

19 marca (środa), godz. 16.00-18.00

bch/mm

Zobacz więcej na temat: SZTUKA
Czytaj także

Dunin-Wąsowicz o fantastycznych różnicach między Warszawą a Krakowem

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:00
- Kraków ma szczęście do fantastycznych wycieczek autorów wybitnych: Bałuckiego, Wyspiańskiego, Witkacego. W Warszawie zdarzało się to rzadziej, nie umiem tego wytłumaczyć - mówił autor książki "Fantastyczny Kraków".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum otwarte na zmianę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 18:00
W poniedziałkowej audycji "Wybieram Dwójkę" o Muzeum Otwartym - cyklu edukacyjnym Muzeum Sztuki Nowoczesnej, programie wykładów, warsztatów, spotkań i projekcji - opowiadała kuratorka Marta Dziewańska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Generał Franco i królowa Fabiola elektroakustycznie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 20:30
– Pochodząca z Hiszpanii i żyjąca w Belgii Charo Calvo z materiałów radiowych stworzyła dokument prezentujący jej spojrzenie na pewien fragment historii Europy – mówił w Dwójce Marek Zwyrzykowski o zwyciężczyni 2. Konkursu Palma Ars Acustica Grupy Ars Acustica - działu muzycznego Europejskiej Unii Radiowej.
rozwiń zwiń