Kasia Pietrzko Trio - "Fragile Ego" i jedność na scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 19:30
Trio Kasi Pietrzko zabrzmiało w kolejnej odsłonie cyklu "Jazz.PL" w piątek 2 czerwca. Usłyszeliśmy fragmenty najnowszego albumu "Fragile Ego" oraz kompozycje znane z wcześniejszych płyt. Transmisja odbywała się na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Przeżyjmy to jeszcze raz!
Koncert Kasi Pietrzko Trio w cyklu Jazz.pl.
Koncert Kasi Pietrzko Trio w cyklu "Jazz.pl". Foto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Zobacz wideo:

[You Tube Dwójki]

Była ostatnim odkryciem Tomasza Stańki. Jej kariera dowodzi tego, że mistrz rzadko się mylił w doborze muzyków. Pierwszy album wydała, mając zaledwie 23 lata, a dziś jej płyty poleca sam Aaron Parks i wychwalają je recenzenci z magazynów takich jak DownBeat, JazzTimes czy London Jazz News. Łączy XX-wieczną harmonikę muzyki poważnej ze współczesną jazzową rytmiką, klasyczny amerykański jazz z ciemnym europejskim brzmieniem. Właśnie zadebiutowała w serii płytowej Polish Jazz. 

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Kasia Pietrzko wystąpi w najbliższej odsłonie cyklu "Jazz.PL". Towarzyszyć jej będą artyści, z którym gra od samego początku - Andrzej Święs na kontrabasie i Piotr Budniak na perkusji.

Jest pierwszą pianistka, kompozytorką i liderką w historii najstarszej jazzowej serii płytowej Polish Jazz, która wydawana jest od 58 lat. Kobieca energia Kasi Pietrzko oraz droga, którą przebyła jako artystka, w fascynujący sposób wpłynęły na siłę jej nowych kompozycji: ich wielowarstwowość, wielowątkowość i wielostylowość. Improwizacja jazzmanki stała się zaczepna, odważna, z mocnym przekazem, pozostając przy tym silnie melodyjną.

- Koncerty, które zdążyliśmy zagrać po wydaniu pierwszej płyty, dodatkowy projekt specjalny z saksofonistą Maciejem Kądzielą i jeszcze jeden projekt po drodze - szesnastoosobowy skład na Jesieni Jazzowej - sprawiły, że bardzo się do siebie zbliżyliśmy. I muzyczne, i prywatnie. Wychodząc na scenę, jesteśmy absolutną jednością. To, co się tam dzieje, jest bardzo organiczne - mówiła w Dwójce pianistka.

Usłyszeliśmy fragmenty najnowszego albumu "Fragile Ego" oraz kompozycje znane z wcześniejszych płyt.

Koncert poprowadził Andrzej Zieliński.

.

***

Koncert w ramach cyklu "Jazz.PL" odbył się w piątek (2.06) w godz. 18.00-19.00. Transmisja na antenie Dwójki, stronie internetowejFacebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Sponsorem cyklu jest PKO Bank Polski.

mo

Zobacz więcej na temat: Jazz pr poleca
Czytaj także

Filip Wojciechowski Quartet - spotkanie jazzu z muzyką poważną [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 19:00
Na estradzie najdłuższego festiwalu jazzowego w Polsce - cotygodniowego cyklu "Jazz.PL" - wystąpił Filip Wojciechowski ze swym kwartetem. Transmisja odbywała się na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Sarnecki Quintet - inspiracje różnymi muzycznymi gatunkami [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 19:15
Bohaterem tej odsłony cyklu "Jazz.PL" był Rafał Sarnecki. Kwintet gitarzysty zaprezentował słuchaczom radiowej Dwójki utwory z ostatniej płyty, zatytułowanej "A View From the Treetop", która jest piątym autorskim albumem wydanym przez Rafała Sarneckiego. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania koncertu!
rozwiń zwiń