Ciemna dama amerykańskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 12:00
Susan Sontag - pisarka, krytyk, aktywistka. Ameryka kochała jej nienawidzić.
Audio
Susan Sontag, Odrodzona. Dzienniki, tom 1,19471963, Wydawnictwo Karakter (fragm. okładki)
Susan Sontag, "Odrodzona. Dzienniki", tom 1,1947–1963, Wydawnictwo Karakter (fragm. okładki) Foto: mat. prasowe

Zmarła w 2004 roku Susan Sontag zbulwersowała swój kraj po ataku na Nowy Jork twierdząc, że zamachowcy nie byli tchórzami. Pisarka prowokowała swoim zachowaniem i poglądami, angażowała się w najbardziej aktualne problemy wspólczesnego świata.

Okazją do rozmowy jest przygotowywana przez Wydawnictwo Karakter publikacja jej dzienników pt. "Odrodzona. Dzienniki 1947-1963". Naszymi gośćmi byli: szefowa wydawnictwa Karakter Małgorzata Szczurek, dziennikarka Elżbieta Sawicka, która przeprowadziła wywiad z Susan Sontag oraz publicysta Adam Szostkiewicz.

Połączyliśmy się telefonicznie z Nowym Jorkiem, gdzie mieszka prof. Irena Grudzińska-Gross, historyk literatury, autorka głośnego wywiadu z Susan Sontag,  gdzie padły słowa dotyczące ataków na WTC.         

Na pytania tzw. kwestionariusza Prousta tym razem odpowiadał Jerzy Pilch.

Audycja Doroty Gacek i Andrzeja Franaszka.

 

Czytaj także

Wojskowy Algierczyk podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 14:35
Urodził się na Saharze. W armii spędził 36 lat. Swoje teksty wydawał pod pseudonimem kobiecym. Mieszka we Francji, wypowiada się o Palestynie, Iraku, o swojej ojczyźnie. Warto go posłuchać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki "Z najwyższej półki"!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 16:06
W ostatnim wakacyjnym dwugodzinnym wydaniu magazynu przedstawiliśmy m.in. jedną z tych książek, które powodują, że w czasie lektury czytelnik ma ciarki na plecach. Od pierwszej do ostatniej strony…
rozwiń zwiń