Zielona Warszawa Aliny Scholtz

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 08:00
Bohaterką audycji jest kierowniczka Pracowni Zieleni w Biurze Odbudowy Stolicy - Alina Scholtz.
Plakat wystawy Więcej zieleni Projekty Aliny Scholtz w Muzeum Woli
Plakat wystawy "Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz" w Muzeum WoliFoto: materiały prom.

warszawa panorama warszawy free sghut 1200.jpg
Tomasz Konior: Warszawa to miasto, które wraca do kultury ulicy

Posłuchaj
28:38 Rozmowy po zmroku Warszawa Aliny Scholtz 28.07.2021.mp3 Zielona Warszawa Aliny Scholtz (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

Twórczyni założeń parkowych i zieleni otaczającej nowe osiedla mieszkaniowe, jak osiedle Szwoleżerów czy Sady Żoliborskie i autorce takich realizacji jak Trasa W-Z, tereny Toru Wyścigów Konnych na Służewcu czy Centralny Park Kultury poświęcona jest wystawa "Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz", którą można oglądać w warszawskim Muzeum Woli.

Rozmowa o niezwykłej architektce krajobrazu z kierownikiem katedry architektury krajobrazu na SGGW w Warszawie Janem Łukaszkiewiczem, architektką i współtwórczynią wystawy Natalią Budnik oraz z kuratorką ekspozycji Klarą Czerniewską.


***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Monika Pilch

Gość: Klara Czerniewska (kuratorka wystawy, Muzeum Woli), Natalia Budnik (architektka), Jan Łukaszewicz (kierownik katedry architektury krajobrazu SGGW w Warszawie)

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 21.30

mw

Czytaj także

"Kocham w życiu trzy rzeczy: samochód, alkohol i marynarzy". Wystawa w hołdzie dla przedwojennych studentek warszawskiej ASP

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 18:34
- Wystawa została przygotowana przez zespół kuratorek, które są również studentkami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Punktem wyjścia było dla nich archiwum ASP i znajdujące się tam dokumenty, które przetrwały wojnę - mówiła dr Marika Kuźmicz, opiekunka merytoryczna wystawy "Kocham w życiu trzy rzeczy: samochód, alkohol i marynarzy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stasys Eidrigevičius: zawsze staram się mieć przy sobie szkicownik

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 12:11
- Towarzyszy mi w każdej podróży. Oprócz szkicownika zabieram też ze sobą pióro albo ołówek albo kilka ołówków, przeważnie krótkich. Piórko mam z białego złota. Wymaga ono atramentu. Gdy go brakuje, to w podróży naciągam wody i kolor linii staje się szary - mówił w Dwójce ceniony grafik litewskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń