X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zofia Hertz - adiutant Jego Wysokości Redaktora

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 14:55
- Była panią tego domu, bardzo liczyło się to, czy kogoś lubi, czy nie. Ten, którego nie lubiła, nie miał szans przebywać w "Kulturze" - tak o najbliższej współpracowniczce Jerzego Giedroycia mówił Jarosław Abramow, bywalec Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte.
Audio
  • Wspomnienie o Zofii Hertz (Dwójka/Strefa literatury)
Zofia i Zygmunt Hertzowie, w pierwszej siedzibie Instytutu Literackiego na Korneju (avenue Corneille), 1953 rok
Zofia i Zygmunt Hertzowie, w pierwszej siedzibie Instytutu Literackiego na Korneju (avenue Corneille), 1953 rokFoto: archiwum rodzinne Anny Olszewskiej

Zofia Hertz, współzałożycielka Instytutu Literackiego i prawa ręka Jerzego Giedroycia, przewija się we wspomnieniach wszystkich, którzy związani byli z "Kulturą". Współpracownicy i przyjaciele domu wiedzieli, jak wiele zawdzięcza jej tytanicznej pracy to pismo.

Z okazji 15. rocznicy śmierci Zofii Hertz przypomnieliśmy tę postać, bez zaangażowania której nie byłoby "Kultury", jaką znamy.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzą: Anna Lisiecka i Anna Sieradzan

Goście: Jarosław Abramow, Krystyna Kisielewska-Sławińska (bywalcy Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte), Jacek Krawczyk (wieloletni pracownik Instytutu Literackiego, bibliotekarz i archiwista, redaktor kwartalnika "Zeszyty Historyczne"), Joanna Podolska (dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi), Anna Olszewska (kuzynka Zygmunta Hertza)

Data emisji: 17.06.2018

Godzina emisji: 20.00

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Imre Kertész. Język jak drut kolczasty

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 20:00
- To był jeden z ostatnich wielkich pisarzy, którzy nosili w sobie zagładę i zderzali ją z całą ludzką cywilizacją XX-wieczną - mówił Piotr Matywiecki o zmarłym 31 marca węgierskim pisarzu, laureacie nagrody Nobla - Imre Kertészu.
rozwiń zwiń