X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pani Ka" - monodram o Wierze Gran

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 16:00
W "Opowieściach po zmroku" zapraszamy na kreowany przez Annę Polony monodram na podstawie książki Agaty Tuszyńskiej "Oskarżona: Wiera Gran" w opracowaniu i reżyserii Wojciecha Markiewicza.
Wiera Gran w 1946 r.
Wiera Gran w 1946 r.Foto: Wikimedia/CC

Biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta, Wiery Gran, to opowieść o cenie przeżycia i cieniu, jaki rzuca na dalszy los. Wiera Gran mieszkała i śpiewała w dziennicy zamkniętej od wiosny 1941 do lata 1942. Całe jej dalsze życie było konsekwencją tych kilku miesięcy. Oskarżono ją o współpracę z nazistami, okrzyknięto kolaborantką i unicestwiono za życia.

Uniewinniona w warszawskim procesie Centralnego Komitetu Żydów Polskich opuściła Polskę w 1950 r. Wielokrotnie i na kilku kontynentach wzywano do bojkotu jej występów. W Izraelu widzowie grozili przebraniem się w obozowe pasiaki, jeśli ośmieli się wystąpić na scenie. Uciekła do Francji, stamtąd do Wenezueli, ale i tam dosięgła ją przeszłość - pomówienie, znieważenie, zniesławienie, szkalowanie.

Czuła się pogrzebana za życia. Zmarła w Paryżu 19 listopada 2007 roku. (mat. Wydawnictwa Literackiego)

"Pani Ka" na podst. książki Agaty Tuszyńskiej "Oskarżona: Wiera Gran" w opracowaniu i reżyserii Wojciecha Markiewicza

Występuje: Anna Polony

Na "Opowieści po zmroku" zaprasza Joanna Szwedowska.

30 grudnia (poniedziałek), godz. 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanoch Levin: komedie męczarni i inne sceny

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 10:00
– Jest twórcą szalenie uniwersalnym, który genialnie porusza się po wielu literackich formach – mówiła w Dwójce Ana Lewicka o wielorodzajowym dziele Hanocha Levina, znakomitego izraelskiego dramaturga, pisarza, poety i reżysera teatralnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Dałkowska: Pan Bóg dał mi Nowy Teatr

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 17:00
- Nie jestem, lecz bywam aktorką. Może dlatego czuję się trochę "cywilem", że dosyć późno zostałam aktorką, choć od dawna wiedziałam, że właśnie tym chcę się w życiu zajmować - mówił gość Jacka Wakara.
rozwiń zwiń