X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Detoks to tylko mit? Modne diety pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 13:00
- Autor tej książki ma dość krytyczne podejście do wszelkich prawd objawionych, które dotykają nas z coraz większą intensywnością, zwłaszcza dzięki mediom społecznościowym - mówiła w Dwójce Małgorzata Minta o Anthonym Warnerze, autorze "Całej prawdy o zdrowym jedzeniu i modnych dietach".
Audio
  • Rozmowa o książce Anthony'ego Warnera "Cała prawda o zdrowym jedzeniu i modnych dietach" (Droga przez mąkę/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock.com/KOSHELEVA MARIKA

Jak zauważył prowadzący audycję Łukasz Modelski, punktem wyjścia tej książki jest "zebranie przeróżnych modnych stwierdzeń i rozstrzeliwanie ich bardzo metodyczne". - On bierze taką prawdę objawioną i wyszukuje badań, które jakkolwiek mogłyby zweryfikować słuszność danej hipotezy, żerującej na bardzo prostych mechanizmach psychologicznych - tłumaczyła Małgorzata Minta podejście Anthony'ego Warnera.

"Bezlitosne" spojrzenie autora "Całej prawdy o zdrowym jedzeniu i modnych dietach" obejmuje - jak wyliczano w audycji - i detoks, i zielone soki, i dietę zasadową, i olej kokosowy, i dietę bezglutenową. Co o tych modnych sposobach na zdrowie jedzenie sądzi Anthony Warner? W jakim sensie "odtruwanie" czy "odkwaszanie" organizmu to często tylko "uduchowione łatki" przypinane do ważnych, ale prozaicznych celów? Zapraszamy do wysłuchania audycji.


zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Małgorzata Minta (dziennikarka i blogerka kulinarna)

Data emisji: 15.12.2018

Godzina emisj: 12.30

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Flynn McGarry: gotowanie to jedna z dziedzin sztuki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 15:15
- Jest ono tym bardziej interesujące, gdyż jako sztuka wymaga ciągłego odtwarzania. Szefowie kuchni podchodzą do gotowania bardzo osobiście, a to sprawia, że stają się artystami - mówił w Dwójce jeden z najmłodszych i najbardziej docenianych kucharzy na świecie.
rozwiń zwiń