Mangiare all'italiana

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 11:30
Wenecja, Bolonia, Rzym, Mediolan i Florencja. Topowe restauracje i bary, lokalne targi, kolory, aromaty i smaki. Podróż po swoich ulubionych miejscach na kulinarnej mapie Włoch proponują Flavia Borawska-Bromska i Małgorzata Minta. Autorki książki "Ciao! włoskie opowieści, miejsca i smaki" były gośćmi tego wydania "Drogi przez mąkę".
Zapraszamy do włoskich restauracji, barów i trattorii
Zapraszamy do włoskich restauracji, barów i trattoriiFoto: shutterstock/foodstck

Każdy gdzieś czuje się jak w domu. My czujemy się tak we Włoszech. Tu wracamy, by odwiedzić znajome miejsca i odkrywać zupełnie nowe. By naładować baterie, przewietrzyć głowę i nasycić serce. Zapraszamy cię w podróż do pięciu włoskich miast, które nas fascynują. Każde jest inne, każde z charakterem oraz… własną, wyjątkową kuchnią - zaznaczają autorki.

Od Wenecji, która wydaje się być snem na jawie, przez Bolonię w kolorze ochry, majestatyczny Rzym, tętniący życiem Mediolan, po elegancką Florencję. Zdradzimy ci nasze ukochane adresy, zabierzemy do topowych restauracji i barów. Pokażemy lokalne targi, kolory, aromaty i smaki. Poznamy z kobietami, które uosabiają ducha tych miejsc.

Przygotujemy też pyszne dania, inspirowane lokalnymi przepisami i specjałami. Na co masz ochotę? Na tortellini skąpane w śmietance, młody bób z pecorino, klasyczne risotto, smażone czy włoskie pączki wypełnione czekoladą?

(opis pochodzi od wydawcy)


Posłuchaj
26:42 2023_01_15 11_00_53_Dwojka_Droga_przez_make.mp3 Mangiare all'italiana (Droga przez mąkę/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Goście: Flavia Borawska-Bromska i Małgorzata Minta (autorki książki "Ciao! włoskie opowieści, miejsca i smaki")

Data emisji: 15.01.2023

Godzina emisji: 11.00

mo

Czytaj także

To nie pizza, to pinsa - jak przyrządzić ją w domu?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 12:25
Pinsa, a właściwie pinsa romana, to rzymska kuzynka pizzy. Pinsa romana nie jest okrągła, ale owalna. Czym jeszcze różni się od włoskiego klasyka?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Daudeta po Buddenbrooków przy świątecznym stole

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 11:09
Okropna kucja babki Melchiora Wańkowicza, zwycięski smażony karp Oty Pavla, nadziewany truflami indyk Alphonse'a Daudeta, indyk z kasztanami Buddenbrooków oraz szczupak, ostrygi i poncz Karola Dickensa. 
rozwiń zwiń