Nowe możliwości Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 10:00
Placówka dostała ponad 27 milinów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Więcej o tym w nagraniu "Magazynu europejskiego".
Audio
  • Nowe możliwości Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (Magazyn europejski/Dwójka)
Zamek Cesarski w Poznaniu, siedziba Centrum Kultury Zamek
Zamek Cesarski w Poznaniu, siedziba Centrum Kultury ZamekFoto: Wikipedia/Radomil/C.C. 3.0

Za te pieniądze między innymi przebudowano Salę Wielką, stworzono nowe Kino Pałacowe oraz Salę Wystaw i Salę Prób. - W sumie organizujemy ponad 2 i pól tysiąca wydarzeń rocznie - informuje Martyna Łokuciejewska, rzeczniczka instytucji.

Poza tym w audycji:

  • "We welcome Europe" - to nazwa francusko-holenderskiej organizacji pomagającej przebrnąć przez unijne formalności. Trójka przyjaciół: Lorraine de Bouchony, Mireille van der Graaf i Nicolas Gerschel w 2000 roku rozpoczęła działalność, aby pomagać w pozyskiwaniu dotacji z UE. Dziś są już dużą dobrze prosperującą organizacją. Prowadzą szkolenia w różnorodnych miejscach w Europie (ostatnio w Londynie), a na ich stronie internetowej wewelcomeeurope.com wciąż pojawia się szereg wiadomości, które mają wyjaśnić wszelkie wątpliwości, towarzyszące składaniu wniosków.
  • Europa Cafe - pod tą swobodną nazwą kryje się cykliczne spotkania organizacji pozarządowych pod egidą Komisji Europejskiej. Co roku wybrani przedstawiciele NGO-sów z całej Unii zjeżdżają do Brukseli, aby wymieniać się doświadczeniami i dowiedzieć się u źródła według jakich priorytetów będą rozdysponowywane środki unijne. Co dają tego typu wyjazdy? Zapytaliśmy o to pracowników organizacji pozarządowych, którzy w ubiegłych latach uczestniczyli w tych spotkaniach: Aleksandrę Kłosińską i Louda Reno z Fundacji Inna Przestrzeń oraz Macieja Fagasińskiego z Fundacji Refugee.pl.
  • Brexit - to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Komentarze niemieckich i włoskich gazet śledzili Wojciech Szymański i Marek Lehnert.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Tomasz Mościcki

Data emisji: 11.06.2016

Godzina emisji: 15.00

bch/jp


Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń