X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czarna trasa". Typowy kryminał z Doliny Aosty

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Bardzo lubię, gdy książka kryminalna nie ma specjalnych ambicji bycia literaturą zawierającą refleksje natury społecznej i politycznej. I to mi się właśnie w tej historii podoba - podkreśliła Magdalena Miecznicka, opowiadając o kryminale włoskiego pisarza Antonio Manziniego.
Audio
  • Magdalena Miecznicka i Pior Kofta o "Czarnej trasy" Antonio Manziniego oraz "Nie przysyłajcie kwiatów" Martina Solaresa (Czytelnia/Dwójka)
Dolina Aosty
Dolina AostyFoto: jakubtravelphoto/Shutterstock.com

- W "Czarnej trasie" zawarty jest typowy dla literatury kryminału motyw wielkomiejskiego policjanta, który zesłany jest za karę na prowincję - powiedział Piotr Kofta. - Bohater Rocco Schiavone trafia do Dolina Aosty, czyli alpejskiego rejonu francuskojęzycznego, który szczyci się właściwie tym, że to już praktycznie nie są Włochy. I w tej scenerii natrafiamy na koncept właściwy dla powieści kryminalnej co najmniej od czasów Agaty Christie: mamy spoleczność, która jest odcięta od świata i wiadomo, że to w jej obrębie znajduje się ten, kto popełnił zbrodnię - dodał krytyk literacki.

W nagraniu audycji posłuchamy również recenzji książki "Nie przysyłajcie kwiatów" Martina Solaresa.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

GościeMagdalena Miecznicka, Piotr Kofta (krytycy literaccy) 

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/mg

Komentarze1
aby dodać komentarz
anne672017-05-03 14:52 Zgłoś
Zdecydowanie wolę Wrońskiego.

Czytaj także

Zofia Posmysz w prozie i wywiadzie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 13:00
W audycji "Czytelnia" rozmawialiśmy się wznowionej niedawno powieści "Wakacje nad Adriatykiem" oraz wywiadzie rzece z Zofią Posmysz pt. "Królestwo za mgłą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimowe królestwo" 70 lat po premierze

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 14:41
W audycji "Czytelnia" rozmawialiśmy o przełożonej przez Jacka Dehnela prozatorskiej książce znakomitego brytyjskiego poety Philipa Larkina.
rozwiń zwiń