X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski debiut pisarzy, którzy zachwycili Nowy Jork

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 12:10
W "Czytelni" sięgneliśmy tym razem po książki autorów, którzy mają ugruntowaną pozycję na amerykańskim rynku wydawniczym: nagrodzoną National Book Award powieść Sigrid Nunez oraz uznawaną już za klasykę książkę Donalda Antrima. Co łączy, a co dzieli opisywane przez nich rzeczywistości?
Audio
  • Nowojorscy pisarze debiutują w Polsce (Czytelnia/Dwójka)
Okładki książek Głosuj na pana Robinsona i lepszy świat oraz Przyjaciel
Okładki książek "Głosuj na pana Robinsona i lepszy świat!" oraz "Przyjaciel"Foto: Materiały promocyjne

Bezimienna główna bohaterka "Przyjaciela" nagle traci bliską osobę, która bardzo wiele dla niej znaczyła. Pozostaje po niej pustka i wielki, przygarnięty przez nią dog arlekin. Kto miałby się nim zająć? Niechętna zwierzętom wdowa w podeszłym wieku? Nieobecna, skłócona ze zmarłym córka, która nawet nie pofatygowała się na pogrzeb? Jak czytamy na stronie wydawcy, Sigrid Nunez opowiada o nowojorskim środowisku literackim, problemach starzejącego się pisarza i codziennej pracy nauczyciela akademickiego. "Przyjaciel" jest również historią o przyjaźni, miłości i śmierci, jak też o wartościach, jakie do naszej egzystencji wnoszą zwierzęta.

Pozycja "Głosuj na pana Robinsona i lepszy świat!" w Stanach Zjednoczonych ukazała się w 1993 roku. To powieść, której akcja toczy się na amerykańskiej prowincji. W miasteczku doszło do spektakularnej egzekucji burmistrza, wszystkie szkoły zostały zamknięte, a mieszkańcy spędzają czas na budowaniu zasieków wokół domów i spotkaniach w klubie rotarian. Narrator powieści, Pete Robinson, to nauczyciel zafascynowany praktykami Inkwizycji. Postanawia założyć szkołę we własnym domu i wystartować w wyborach. Surrealny świat jak z koszmarnego snu w wielu aspektach niepokojąco przypomina ten, który dobrze znamy - pisze wydawca.

Jak oba tytuły oceniają Dwójkowi recenzenci? Posłuchaj nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Iwona Rusek i Piotr Kofta

Data emisji: 27.07.2019

Godzina emisji: 12.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życiowy Baricco i zabawny Magris

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 12:00
- Książka "Trzy razy o świcie" to mapa drogowa życia, od początku do końca. Nie ma tu moralistyki i złotych myśli - Piotr Kofta mówił w Dwójce o nowej książce Alessandro Baricco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Bielecki: to jest książka pisana z pamięci

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:42
- Ta książka nie chce być jednym gatunkiem. Ani nie chciałaby być kryminałem, ani też książką tylko o miłości. Nie chciałaby być też nostalgiczną historią z dawnych lat - opowiadał gość audycji, Krzysztof Bielecki o swojej nowej książce "Nóż".
rozwiń zwiń