REKLAMA

"Czarna trasa". Typowy kryminał z Doliny Aosty

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Bardzo lubię, gdy książka kryminalna nie ma specjalnych ambicji bycia literaturą zawierającą refleksje natury społecznej i politycznej. I to mi się właśnie w tej historii podoba - podkreśliła Magdalena Miecznicka, opowiadając o kryminale włoskiego pisarza Antonio Manziniego.
Audio
  • Magdalena Miecznicka i Pior Kofta o "Czarnej trasy" Antonio Manziniego oraz "Nie przysyłajcie kwiatów" Martina Solaresa (Czytelnia/Dwójka)
Dolina Aosty
Dolina AostyFoto: jakubtravelphoto/Shutterstock.com

- W "Czarnej trasie" zawarty jest typowy dla literatury kryminału motyw wielkomiejskiego policjanta, który zesłany jest za karę na prowincję - powiedział Piotr Kofta. - Bohater Rocco Schiavone trafia do Dolina Aosty, czyli alpejskiego rejonu francuskojęzycznego, który szczyci się właściwie tym, że to już praktycznie nie są Włochy. I w tej scenerii natrafiamy na koncept właściwy dla powieści kryminalnej co najmniej od czasów Agaty Christie: mamy spoleczność, która jest odcięta od świata i wiadomo, że to w jej obrębie znajduje się ten, kto popełnił zbrodnię - dodał krytyk literacki.

W nagraniu audycji posłuchamy również recenzji książki "Nie przysyłajcie kwiatów" Martina Solaresa.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

GościeMagdalena Miecznicka, Piotr Kofta (krytycy literaccy) 

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 12.30

mz/mg

Czytaj także

Zofia Posmysz w prozie i wywiadzie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 13:00
W audycji "Czytelnia" rozmawialiśmy się wznowionej niedawno powieści "Wakacje nad Adriatykiem" oraz wywiadzie rzece z Zofią Posmysz pt. "Królestwo za mgłą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zimowe królestwo" 70 lat po premierze

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 14:41
W audycji "Czytelnia" rozmawialiśmy o przełożonej przez Jacka Dehnela prozatorskiej książce znakomitego brytyjskiego poety Philipa Larkina.
rozwiń zwiń