X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa Teatry 2009 - na naszej antenie!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2009 23:05
Prezentujemy nagrodzone słuchowiska
Audio

PIĄTEK – 12 czerwca, godz. 22:05

Artur Daniel Liskowacki – De profundis
– Słuchowisko, zgłoszone do konkursu przez Polskie Radio Szczecin – otrzymało dwa wyróżnienia: nagrodę honorową im. Krzysztofa Zaleskiego (za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności) oraz nagrodę za scenariusz, będący adaptacją dla Sylwestra Woronieckiego. 

adaptacja i reżyseria – Sylwestra Woronieckiego
W obsadzie: Danuta Szaflarska, Grażyna Madej, Jacek Polaczek, Jerzy Kownas.

Scenariusz słuchowiska powstał na podstawie reportaży Artura Daniela Liskowackiego z lat 1988-1989, drukowanych w tygodniku „Morze i ziemia”. Reportaże powstawały w gorącym okresie, odkrywały „białe plamy”. Ludzi, którzy byli ich bohaterami, los rzucił po wojnie na Pomorze Zachodnie: do Szczecina, Stargardu, Trzebiatowa, Trzcińska Zdroju. Słuchowisko składa się z sześciu monologów aktorskich, uzupełnionych krótkimi epizodami z czasu historycznego, odtwarzanymi z pamięci przez samych bohaterów. I tak powstaje historia niemal całego pokolenia Polaków.

 

SOBOTA – 13 czerwca, godz. 18:00

Alessandro Baricco – Novecento
słuchowisko zgłoszone do konkursu przez Program 3 Polskiego Radia, wyróżnione w dwóch kategoriach: nagrodą za reżyserię dla Janusza Zaorskiego i nagrodą za muzykę dla Włodka Pawlika.

przekład – Haliny Kralowej
adaptacja – Bogumiły Prządki
muzyka – Włodka Pawlika
reżyseria – Janusza Zaorskiego

W obsadzie: Jerzy Radziwiłowicz, Piotr Adamczyk, Krzysztof  Banaszyk, Marcin Troński.

„Novecento” to radiowa adaptacja monodramu włoskiego pisarza Alessandro Baricco, opowiadająca historię genialnego pianisty, który zyskał przydomek „największy na oceanie”. W roku 1900 Danny Boodman T.D. Lemon Novecento znaleziony został jako niemowlę na parowcu Virginian przez marynarza, pracującego w pokładowej kotłowni. Stary Boodman przygarnął chłopca i był dla niego ojcem. Opowieść o Novecento snuje jego przyjaciel Tooney – trębacz, który wszedł na parowiec w roku 1927, kiedy sława pianisty wykraczała już poza rejsowy statek. Ta „historia szalona i piękna” – jak mówi narrator, jest również przejmującą opowieścią o samotności i lęku przed niewiadomym i nieskończonym.


NIEDZIELA – 14 czerwca, godz. 18:00

Małgorzata Sikorska-Miszczuk – Walizka
Słuchowisko zgłoszone do konkursu przez Program 2 Polskiego Radia wyróżnione nagrodą Grand Prix oraz dwiema nagrodami aktorskimi – za rolę kobiecą dla Julii Kijowskiej i za rolę męską dla Ignacego Gogolewskiego.

Reżyseria – Julii Wernio
Realizacja akustyczna – Andrzeja Brzoski
opracowanie muzyczne – Renaty Baszun

W obsadzie: Julia Kijowska, Ignacy Gogolewski, Adam Ferency, Miłogost Reczek, Piotr Machalica, Monika Krzywkowska.

 

„Walizka” to nie jest sztuka o zabijaniu. To jest sztuka o uzdrawianiu. Wszystko, co kryje bagaż naszych niechcianych wspomnień. Możemy nigdy swojej walizki nie otworzyć i żyć w wiecznej połowiczności i niepełności.
Ta historia dotyczy pojedynczego człowieka, który odcina się od części siebie, choć jest to część jego własnej tożsamości. Ta historia może też dotyczyć obszaru pamięci społecznej – nie chcemy odkryć prawdy, otwierać walizki pełnej bolesnych wspomnień. Sztuka „Walizka” jest o wierze w uzdrawiającą moc prawdy.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Laureaci IX Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2009"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2009 13:10
Werdykt jury IX Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2009" okazał się bardzo miły dla Trójki. Dwa zgłoszone przez nasz program słuchowiska otrzymały po kilka nagród, a dodatkowo Trójka została uhonorowana Nagrodę zespołową dla producenta słuchowisk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novecento na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2009 10:16
W niedzielę po 13:00 zapraszamy na nagrodzone na festiwalu Dwa Teatry słuchowisko "Novecento" według monodramu Alessandro Barrice, w reżyserii Janusza Zaorskiego i z muzyką Włodka Pawlika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowiska przestrzennie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 09:30
W najbliższą niedzielę Program 1 Polskiego Radia zaprasza na pierwsze słuchowisko, w nowym cyklu „Wielka Klasyka” - „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Kolbergera. Słuchowisko zostanie nadane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc słuchowisk

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2010 07:00
Pierwszy miesiąc nowego roku upłynie w Programie 1 pod znakiem premierowych słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Już w niedzielę, 17 stycznia o godz. 21.05, będzie można wysłuchać sztuki Jerzego Fąfary „Anioł Auschwitz”. Miesiąc zakończy słuchowisko wg dramatu Antoniego Czechowa „Trzy siostry”, nadane w cyklu „Wielka Klasyka”.
rozwiń zwiń