"Carte blanche". Niezgoda na to, co nieuniknione

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 19:00
– Mój bohater, podobnie jak jego pierwowzór, wewnętrznie nie godzi się na to, że świat w jego oczach zaczyna zanikać – mówi scenarzysta i reżyser Jacek Lusiński.
Audio
  • "Carte blanche". Niezgoda na to, co nieuniknione (Wybieram Dwójkę)
W Carte blanche Jacka Lusińskiego Andrzejowi Chyrze towarzyszy wielu znakomitych aktorów, m.in. Wojciech Pszoniak
W "Carte blanche" Jacka Lusińskiego Andrzejowi Chyrze towarzyszy wielu znakomitych aktorów, m.in. Wojciech PszoniakFoto: Kino Świat/mat. prasowe

"Carte blanche" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia licealnego nauczyciela, który, by zachować pracę i przygotować uczniów do matury, ukrywa przed wszystkimi to, że stopniowo traci wzrok. Granemu przez Andrzeja Chyrę Kacprowi medycyna nie jest w stanie pomóc.

Przez wiele miesięcy reżyser spotykał się z pierwowzorem filmowego bohatera Maciejem Białkiem, obserwując jego życie. Obraz jednak nie jest zapisem życiorysu nauczyciela. – Film powstał na podstawie mojego zafascynowania postawą Maćka, która była próbą zatrzymania tego, co skazane na utratę – opowiadał Jacek Lusiński.

***

Przygotował: Jakub Kukla

Gość: Jacek Lusiński (scenarzysta i reżyser)

Data emisji: 19.01.2015

Godzina emisji: 16.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/bch

Czytaj także

Karolina Gruszka jako "Pani z przedszkola"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 16:00
"Pani z przedszkola" to tytuł nowego filmu Marcina Krzyształowicza, który będziemy mogli oglądać w kinach od 25 grudnia. Reżyser opowiedział o nim w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Carte Blanche" - film o pięknie życia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:30
- "Carte Blanche" to opowieść o harcie ducha - mówi Andrzej Chyra. - Mój bohater w sytuacji beznadziejnej nie stracił radości życia. I to jest uniwersalne przesłanie.
rozwiń zwiń