X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopin i jego Europa po raz trzynasty w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 16:54
W dniach 12-30 sierpnia odbędzie się współorganizowany przez Dwójkę Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa. Na naszej antenie nie zabraknie oczywiście transmisji festiwalowych koncertów i rozmów z artystami.
Fragment plakatu promującego XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa
Fragment plakatu promującego XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego EuropaFoto: materiały prasowe

Ponad 40 występów: recitale, koncerty kameralne i symfoniczne, wielcy wykonawcy, znane i nieznane arcydzieła muzyki europejskiej - osią programową tegorocznej edycji Festiwalu są wielowątkowe relacje dwóch wielkich kompozytorów: patrona festiwalu oraz Jana Sebastiana Bacha, wielkiego mistrza baroku, nieustającej inspiracji Fryderyka Chopina.

Jednym z głównych nurtów programowych Festiwalu Chopin i jego Europa od początku jego istnienia jest wykonawstwo historyczne. W tym roku również usłyszymy dzieła Fryderyka Chopina i innych kompozytorów, w ich oryginalnym brzmieniu – na instrumentach historycznych. Wśród solistów grających na XIX-wiecznych fortepianach znajdą się m.in. Nelson Goerner, Alexei Lubimov, Andreas Staier, Alexander Melnikov, Alexey Zuyev oraz Howard Shelley. Poza oryginalnym brzmieniem fortepianu będziemy mieli okazję usłyszeć utwory w interpretacjach tak znanych zespołów reprezentujących nurt wykonawstwa historycznego jak: Europa Galante, Collegium 1704, Orkiestra XVIII Wieku, Freiburger Barockorchester czy Il Giardino Armonico.

Tradycyjnie Festiwal zgromadzi czołowe postaci światowego życia muzycznego. Wystąpią m.in. triumfatorzy konkursów Chopinowskich: Yundi, Seong-Jin Cho, Julianna Avdeeva oraz znakomici pianiści: Jan Lisiecki, Nelson Freire, Garrick Ohlsson.

Ponadto zabrzmi rzadko wykonywana muzyka polska, m.in. utwory Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Mieczysława Wajnberga, Józefa Władysława Krogulskiego, Karola Kurpińskiego, Władysława Żeleńskiego, Józefa Nowakowskiego i Zygmunta Stojowskiego.

***

materiały prasowe/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sto lat niepodległości z Chopinem na starym fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 19:18
- To wydarzenie bezprecedensowe - mówiła dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko, zapowiadając pierwszy Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziemia z kosmosu z Chopinem w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 16:00
- Pomysł na ten film zrodził się dość dawno. Wszystko zaczęło się od wyprawy w kosmos dwóch astronautów polskiego pochodzenia, z którymi się przyjaźnię - opowiadał Adam Ustynowicz o genezie produkcji "Chopin - The Space Concert", w którym muzyce kompozytora towarzyszy widok Ziemi z jej orbity.
rozwiń zwiń