Warszawska gwara na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 20:30
Justyna Piernik i jej goście będą rozmawiać, muzykować i nawijać po warsiasku. "Mikrokosmosy" nadamy tym razem z 19. Pikniku Naukowego.
Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej w Warszawie
Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej w WarszawieFoto: Hiuppo. lic. CC (wikipedia)

Szemrane historie stadionu, otaczających go podwórek, spelunek i melin prawobrzeżnej Warszawy, ale też pobliskiego Czerniakowa, muzyką i słowem przybliżą nam Cezary Polak i Heniek Małolepszy wraz ze swoją ferajną, m. in. z córką Gabrielą Mościcką.

***

Na audycję "Mikrokosmosy" - w sobotę (9.05) w godz. 12.00-13.00 -zaprasza Justyna Piernik.

mm/mc

Czytaj także

Warszawskie Combo Taneczne ożywia stare piosenki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:15
Album "Przyznaj się" to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią stare piosenki i klimat przedwojennej stolicy. Za wydawnictwem stoi grupa Warszawskie Combo Taneczne. - Kochamy klimat tamtych lat i staraliśmy się go jak najlepiej oddać, ale na swój sposób - opisał krążek frontman zespołu Jan Emil Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Wielanek, ostatni Mohikanin miejskiego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 00:30
Gościem "Muzycznej Jedynki" będzie Warszawiak z Czerniakowa w czwartym pokoleniu, wywodzący się - jak sam mówi – z "muzycznej arynsztokracji spod znaku klucza francuskiego i wytrycha basowego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzecze - tu kiedyś nie było Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 15:38
W dzisiejszych granicach stolicy znajduje się obszar etnograficzny, którego oryginalne tradycje trwają nadal wśród rodzin mieszkających tam od setek lat.
rozwiń zwiń