Ćwierćwiecze według Romualda Szeremietiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 09:50
Były wiceminister i p.o. minister obrony narodowej będzie gościem profesora Antoniego Dudka w poniedziałkowy wieczór.
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PAP/Rafał Guz

W czasach PRL Romuald Szeremietiew działał w opozycji. W 1979 roku był jednym z założycieli Konfederacji Polski Niepodległej. W procesie kierownictwa KPN został skazany na 5 lat więzienia. W wolnej Polsce zajmował się polityką jako poseł na sejm i członek dwóch gabinetów.

W 1992 roku Jan Olszewski powierzył mu funkcję wiceszefa MON; od maja do czerwca kierował resortem po urlopowaniu Jana Parysa. Stanowisko wiceministra obrony objął ponownie w rządzie Jerzego Buzka. Został wówczas zawieszony, a następnie odwołany z funkcji m.in. na skutek stawianych przez media oskarżeń o korupcję. W 2008 roku sąd uniewinnił go od głównych zarzutów.

Obecnie Romuald Szeremietiew jest wykładowcą KUL oraz członkiem zarządu Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych G.R.O.M.

Na audycję "Ćwierćwiecze" zaprasza profesor Antoni Dudek.

28 września (poniedziałek), godz. 18.00-19.00

mm/mc

Czytaj także

Zdzisław Najder: wojna na górze była wynikiem postaw obu stron

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 20:30
– Gdy zostałem powołany przez Lecha Wałęsę na przewodniczącego ogólnopolskiego Komitetu Obywatelskiego, przyjąłem ten zaszczyt z zadowoleniem. Nie wiedziałem, że wywołam awanturę – mówił w Dwójce prof. Zdzisław Najder w audycji z cyklu "Ćwierćwiecze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Hall: Wałęsa dążył do prezydenckiej oligarchii

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 23:00
- Z wielu decyzji się tłumaczę, ale nie z faktu, że nie udzieliłem poparcia Lechowi Wałęsie w wyborach 1990 roku. Mimo mojej bardzo pozytywnej oceny jego historycznej roli uważam, że był złym prezydentem - deklarował w audycji "Ćwierćwiecze" minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Waldemarowi Pawlakowi udało się zostać premierem?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 16:00
- Potrzeba SLD wejścia do rządu była większa niż aspiracja Aleksandra Kwaśniewskiego, by zostać premierem. Poza tym postkomuniści myśleli, że nas bez problemu ograją - wspominał rok 1993 doktor Michał Strąk, jeden z najważniejszych polityków PSL w latach 90.
rozwiń zwiń