Nowy Exodus. Zachodnia Europa nieprzyjazna Żydom?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 20:43
Trwa największa od 1945 r. fala emigracji Żydów z Zachodniej Europy, głównie z Francji. Ta grupa od lat czuje zagrożenie ze strony islamskich ekstremistów.
Audio
  • Nowy Exodus. Zachodnia Europa nieprzyjazna Żydom? (Puls świata/Dwójka)
Przygotowane do transportu do Izraela trumny czterech Żydów zabitych 9 stycznia przez islamskiego radykała w paryskim sklepie koszernym
Przygotowane do transportu do Izraela trumny czterech Żydów zabitych 9 stycznia przez islamskiego radykała w paryskim sklepie koszernymFoto: PAP/EPA

Prezydent Francji François Hollande wzywa do jedności w obliczu zamachów, które kosztowały życie 17 osób. Mimo tego rosnący w siłę Front Narodowy nie uczestniczył w wielkiej demonstracji w Paryżu, a Marine Le Pen kroczyła na czele oddzielnego pochodu. Na poprawę sytuacji nie czekają francuscy Żydzi. W ubiegłym roku z kraju nad Sekwaną do Izraela wyemigrowało ponad 6600 osób.

Premier Francji powiedział, że nie wyobraża sobie Francji bez Żydów, z kolei premier Izraela zaprasza wszystkich do swojego kraju. Czy islamistom uda się osiągnąć cel wypchnięcia Żydów z Francji?

***

Nazwa audycji: Puls Świata

Prowadził: Jarosław Kociszewski

Goście: Piotr Kieżun (Kultura Liberalna)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 17.15

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antyreligijny zwrot "Charlie Hebdo" nastąpił za czasów Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 18:49
- Polityka redakcji była taka, żeby iść w obrażanie chrześcijan i muzułmanów, bo to podnosiło sprzedaż pisma- mówił w Dwójce publicysta Jerzy Szygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja próbuje ukryć prawdę o problemie?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 20:00
- Rząd francuski będzie się starał sprowadzić sprawę zamachu na "Charlie Hebdo" do jednostkowego terroryzmu - mówił w Dwójce publicysta Anatol Arciuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w polskiej prasie wolno śmiać się z Mahometa?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 20:17
"Wolności wypowiedzi trzeba bronić, także wtedy, kiedy nie zgadzamy się z ich treścią" – pisał w 2006 r. Grzegorz Gauden, uzasadniając druk karykatur Mahometa.
rozwiń zwiń