X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarstwo śledcze nie istnieje bez internetu?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 19:10
- Jako dziennikarze mamy dziś do czynienia coraz częściej nie z ludźmi, ale z danymi, pakietami ważącymi mnóstwo gigabajtów – opowiadał Wojciech Cieśla, reporter śledczy, laureat Grand Press i nagrody A. Woyciechowskiego.
Audio
  • Z Wojciechem Cieślą, reporterem śledczym, rozmawia Paweł Reszka (Puls świata/Dwójka)
Czy istnieje dziś dawne, analogowe dziennikarstwo śledcze, oparte na mozolnej, wieloetapowej pracy, wszędobylskie, oderwane od komputera?
Czy istnieje dziś dawne, "analogowe" dziennikarstwo śledcze, oparte na mozolnej, wieloetapowej pracy, wszędobylskie, oderwane od komputera? Foto: pixabay/CC0 Public Domain

Czy to uzależnienie od świata cyfrowego w dziennikarskiej profesji oznacza, że czasy mozolnego - nieinternetowego - zdobywania informacji to przeszłość? Na ile zmieniła się dziś praca dziennikarza śledczego - ile w niej stylu życia z czasów afery Watergate, a ile ślęczenia nad dokumentami, które wyciekły z kancelarii prawnych (jak dziś w aferze "Panama papers")?

- Internet jest ułomny - podkreślał gość Dwójki, wspominając, że tradycyjne metody (podróże "dziwnymi środkami komunikacji wokół Kołobrzegu", by znaleźć rozmówcę) wciąż czasem się przydają.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Reszka

Gość: Wojciech Cieśla (reporter śledczy "Newsweeka", laureat Grand Press i nagrody A. Woyciechowskiego, współpracownik Global Investigative Journalists Network) 

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/mc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Między etyką a polityką. Afera "Panama Papers"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 18:39
- Nie rozliczamy firm z etyki, ale z tego, czy działają zgodnie z prawem. Stąd jedynym sposobem, by zapobiec takim transakcjom, jest walka z rajami podatkowymi - mówił Ignacy Morawski, komentując aferę "Panama Papers".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera "Panama Papers". "To na pewno był przeciek"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 18:39
- Trudno ocenić, czy ktoś zrobił to z potrzeby sumienia czy z innych powodów. Ale liczy się efekt - podkreślał Jarosław Guzy, opowiadając w Dwójce o genezie i konsekwencjach afery "Panama Papers".
rozwiń zwiń