Koniec rebelii w Aleppo. Co dalej z Syrią?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 19:00
Wczoraj wieczorem ogłoszono upadek zrewoltowanej części Aleppo i zawieszenie broni. Choć dziś pojawiły się doniesienia o nowych walkach, bunt w Aleppo jest już zamkniętą częścią historii wojny w Syrii.
Audio
  • Koniec rebelii w Aleppo. Co dalej z Syrią? (Puls świata/Dwójka)
Zniszczenia wojenne w Aleppo. Fotografia z 14 grudnia 2016 r.
Zniszczenia wojenne w Aleppo. Fotografia z 14 grudnia 2016 r.Foto: PAP/EPA/STRINGER

– Rebelia w Aleppo się skończyła, natomiast wciąż trwa konflikt syryjski – mówiła politolog dr Agnieszka Bryc, która w rozmowie odniosła się do brutalnego zakończenia buntu w Aleppo. – To absolutna porażka społeczności międzynarodowej, której nie udało się tego powstrzymać. Za tą rzezią stoi nie tylko Syria, Iran i Rosja, lecz także Zachód – oceniła.

Dr Agnieszka Bryc zwracała uwagę m.in. na różne perspektywy patrzenia świata i samych Syryjczyków na to, co wydarzyło się w Aleppo, i tłumaczyła, co oznacza upadek tego miasta dla przyszłości Syrii.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Jarosław Kociszewski

Gość: dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika)

Data emisji: 14.12.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/ei

Czytaj także

Syria. Rosjanie chcą zrównać Aleppo z ziemią?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 19:00
"The Times" donosi, że w opinii brytyjskiego wywiadu rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow i towarzysząca mu flotylla przygotowują druzgocące uderzenie na Aleppo w Syrii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Aleppo jest 250 tysięcy zakładników?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:37
- Pod szyldem ochrony osób cywilnych prowadzi się tu swoją własną grę interesów - podkreślała dr Magdalena El Ghamari, komentując kolejne dramatyczne doniesienia z ogarniętej wojną domową Syrii.
rozwiń zwiń