X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kraje bałtyckie odgradzają się od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 19:15
- Poczucie zagrożenia w tych krajach jest i jest ono uzasadnione, natomiast z punktu widzenia wojskowego wartość takich przeszkód będzie właściwie zerowa - oceniał Janusz Onyszkiewicz, komentując doniesienia o planach wzmocnienia przez Litwę, Łotwę i Estonię swoich granic z Rosją.
Audio
  • Kraje bałtyckie odgradzają się od Rosji. Z Januszem Onyszkiewiczem rozmawia Paweł Lekki (Puls świata/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Paolo Cuttitta/Flickr, lic. CC BY 2.0

Litwa wybuduje długie na 135 km ogrodzenie na granicy z obwodem kaliningradzkim. Estończycy w 2018 r. chcą postawić wysokie na 2,5 metra ogrodzenie wzdłuż 108 km na granicy z Rosją, a Łotysze zbudują podobną przeszkodę o długości 90 km.

- To może być kwestia ochrony przed przemytem, ale także przed imigrantami. Rosja była krajem, przez który przechodziła fala migracyjna i potem wlewała się do Norwegii - przypominał gość Dwójki.

Jaki jest potencjał obronny krajów bałtyckich? Na ile układ sił w tej części Europy mogą zmienić żołnierze z batalionowych grup bojowych NATO? I dlaczego, jak mówił Janusz Onyszkiewicz, gdyby kraje bałtyckie dziś ubiegałyby się o przyjęcie do Sojuszu Północnoatlantyckiego, wojskowi krajów natowskich postawiliby - inaczej niż w roku 2004 - weto.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość:  Janusz Onyszkiewicz (Stowarzyszenie Euroatlantyckie)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 17.45

jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijny fundusz obronny. Europa się zbroi?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 18:24
- Chodzi o to, by konsolidować przemysł obronny Europy - tłumaczył w Dwójce Janusz Onyszkiewicz, opowiadając o nowej inicjatywie Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń