Sprawa Kennedy'ego. "Odtajnienie akt niewiele zmieni"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:00
- Wielu amerykańskich ekspertów mówi, że w tych aktach nie znajdziemy jakichś rewelacji. Najbardziej drastyczne szczegóły tej sprawy, które mogłyby ukazać niekompetencję CIA czy FBI, i tak zostaną pewnie usunięte –powiedział Tomasz Zalewski.  
Audio
  • Tomasz Zalewski o odtajnieniu dokumentów związanych z zamachem na prezydenta Johna F. Kennedy'ego (Puls świata)
John F. Kennedy
John F. KennedyFoto: pixabay/skeeze/CC0 License

Były korespondent PAP w Stanach Zjednoczonych komentował w Dwójce decyzję Donalda Trumpa, który zgodził się na ujawnienie kolejnej partii odtajnionych dokumentów związanych z zamachem na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.


- Już od dawna padały tezy, że Lee Harvey Oswald nie był samotnym wilkiem i na pewno ktoś pomagał mu w przygotowaniu zamachu. Zadziwiające przy tym było to, że ani CIA, ani FBI nie przyjrzało mu się bliżej. Tym bardziej, że po wyrzuceniu z piechoty morskiej Oswald wyjechał do ZSRR. Dokolejnych zagadek należy fakt, że 2 tygodnie przez zabójstwem Oswald pojechał do Mexico City, gdzie w ambasadzie Związku Radzieckiego i Kuby starał się o wizy – dodał Tomasz Zalewski.

Czego jeszcze może dowiedzieć się z kolejnej partii ujawnionych akt i jaki interes w ich ukazaniu może mieć Donald Trump? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Tomasz Zalewski (byly korespondent PAP w USA)

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 17.45

mz/mko

Czytaj także

Kolejna fala represji na Krymie? Tatarzy protestują

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 18:30
- Atakowani są głównie wierzący, członkowie zdelegalizowanej w Rosji organizacji Hizb at-Tahrir – tłumaczy Lenur Kerymov, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wyborach w Austrii karty rozdaje Sebastian Kurz

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 18:00
W wyborach parlamentarnych w Austrii pierwsze miejsce zajęła chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP) zdobywając 31,52 proc. Oznacza to, że nowym szefem rządu zostanie Sebastian Kurz.
rozwiń zwiń