Angela Merkel w Rosji. Rozmowy o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 15:52
- Trudno uwierzyć słowom Władimira Putina, że będzie to projekt czysto ekonomiczny, dlatego że Rosja wielokrotnie wykorzystywała argument handlu surowcami energetycznymi w swojej polityce zagranicznej - mówiła w Dwójce dr Malina Kaszuba, ekspert ds. międzynarodowych i ds. bezpieczenstwa.
Audio
  • O wizycie kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Rosji (Puls świata/Dwójka)
Angela Merkel i Władimir Putin w Soczi
Angela Merkel i Władimir Putin w SocziFoto: MICHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL/PAP/EPA

trump merkel 1200 PAP.jpg
Trudne rozmowy Angeli Merkel w Biały Domu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjechała w piątek (18.05) z roboczą wizytą do Soczi. Tematem rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem była przede wszystkim budowa gazociągu Nord Stream 2. Gospodarz spotkania podkreślał, że jest to projekt czysto ekonomiczny, nie mający nic wspólnego z polityką. Powiedział również, że realizacja inwestycji nie zakłada zaprzestania tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę. W podobnym tonie wypowiadała się Merkel, która wskazała, że tranzyt przez Ukrainę powinien być zachowany.

Czy te zapewnienia należy traktować jako wiążące? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: dr Malina Kaszuba (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach)

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 17.45

pg/mko

Czytaj także

Rosja otworzyła most na Krym. Co dalej z półwyspem?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:43
- To na pewno sukces wizerunkowy utrzymany w dobrej, sowieckiej tradycji. Jeśli plan 5-letni można wyrobić w 3 lata, to i most można zbudować pół roku przed terminem. Pytanie, czy nie była to chęć pokazania się światu przed wizytą przywódców Niemiec i Francji, bo jeszcze niedawno pojawiały się doniesienia, że przęsła mostu mogą być wadliwe - mówił w Dwójce Daniel Szeligowski (PISM).
rozwiń zwiń