X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory w Gruzji. Zwycięstwo Salome Zurabiszwili, protesty opozycji

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 08:30
- Przed chwilą odbył się wiec wyborczy zorganizowany przez Grigola Waszadze, kontrkandydata Salome Zurabiszwili, na którym oświadczył on w imieniu całej opozycji, że nie uznaje ona wyników wyborów, wzywa do protestów, do przeprowadzenia ponownego głosowania i przedterminowych wyborów parlamentarnych - mówił w Dwójce Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia.
Audio
  • Wybory prezydenckie w Gruzji. Relacja wysłannika Polskiego Radia Macieja Jastrzębskiego (Puls świata/Dwójka)
Salome Zurabiszwili (w środku)
Salome Zurabiszwili (w środku)Foto: PAP/EPA

Ostatnie bezpośrednie wybory prezydenckie w Gruzji wygrała kandydatka niezależna Salome Zurabiszwili. Zdobyła ona niemal 60 procent głosów, zostając tym samym pierwszą kobietą wybraną na urząd prezydenta kraju na Kaukazie. Pozostałe 40 proc. głosów zdobył Grigol Waszadze z opozycyjnego Zjednoczonego Ruchu Narodowego.

Jak relacjonował z Tibilisi Maciej Jastrzębski, na nieprawidłowości w czasie wyborów wskazuje nie tylko opozycja, ale również wewnętrzne i zagraniczne misje obserwacyjne. - Odzwierciedlenie tego jest choćby w protokule przygotowanym przez misję polskich posłów i senatorów. Dzisiaj ogłosili oni raport w tej sprawie. Podobnie jest z raportami wielu innych misji obserwacyjnych i organizacji pozarządowych działających w Gruzji. To są raporty przygotowywane przez ostatnie kilka miesięcy, a więc przed I turą wyborów, między I i II turą wyborów i w czasie obu głosowań - tłumaczył korespondent Polskiego Radia.

Jakie są zastrzeżenia obserwatorów? Kogo wspierały władze Gruzji? Kim jest Salome Zurabiszwili? Dlaczego gruzińscy politycy zdecydowali się na zmianę konstytucji w zakresie sposobu wyboru prezydenta? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia)

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 17.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tatarzy krymscy podzieleni. Dwa zjazdy zamiast jednego

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 07:52
W poniedziałek (12.11) w Kijowe rozpoczął się Kurułtaj, czyli zjazd Tatarów krymskich. Po raz pierwszy w naszych czasach doszło do niego poza Krymem. Tam z kolei pod koniec października odbył się inny Kurułtaj, mający błogosławieństwo rosyjskich władz.
rozwiń zwiń