X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomoc dla Dżibuti i dla Kenii

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 07:00
Gościem "Pulsu świata" była Magdalena Foremska z Polskiej Akcji Humanitarnej, która opowiadała o działaniach PAH-u w dwóch afrykańskich krajach.
Audio
  • Polska Akcja Humanitarna dla Dżibuti i dla Kenii (Puls świata/Dwójka)
Jemen. Dzieci z obozu dla uchodźców
Jemen. Dzieci z obozu dla uchodźcówFoto: Shutterstock/deepspace

Dżibuti, jak przypomniano w audycji, to kraj, dokąd uciekają ludzie z pobliskiego Jemenu. Tam od 2015 roku trwa wyniszczająca wojna domowa. - Dżibuti jest jedynym państwem regionu, które prowadziło tzw. politykę otwartych drzwi. Przyjmowali oni uchodźców bez pytań i bez limitu, ale nic poza tym przejęciem im nie zapewniali – mówiła Magdalena Foremska.

Polska Akcja Humanitarna, wraz z Caritas Polska, wprowadziła w Dżibuti program, który pomaga uchodźcom zajmującym się rybołówstwem. Z kolei w Kenii PAH jest zaangażowana w budowę specjalnych tam piaskowych.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: Magdalena Foremska (Polska Akcja Humanitarna)

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 16.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ghasem Solejmani zabity przez Amerykanów. Czy to początek wojny?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 18:46
- Stany Zjednoczone już wcześniej, za czasów Busha i Obamy, myślały o zaatakowaniu tak wysokiego rangą urzędnika irańskiego, Ghasema Solejmaniego, ale nigdy się na to nie zdecydowały. Prawdopodobnie słusznie - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Łukasz Gadzała, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna na Bliskim Wschodzie. Czy korzysta na tym Turcja?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 18:32
- Turcy dotychczas starają się manewrować między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, mimo wypowiedzi oficjeli czy tekstów, które możemy przeczytać w prasie. Ale obawa Turków jest taka, że teraz, w związku z narastającą rywalizacją amerykańsko-irańską, będą musieli się opowiedzieć po jednej ze stron - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Karol Wasilewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń