X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska chce od Rosji zwrotu dzieł sztuki

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 06:33
- Państwo polskie ma informacje, że część polskich archiwaliów i dzieł sztuki nie zostało mu zwróconych po II wojnie światowej. Stanowisko Polski jest takie, że ZSRR nie mógł żadnych z tych dóbr nabyć, dlatego że nawet rosyjska ustawa z 1998 roku mówi tylko o tym, że restytucja zastępcza mogła być dokonywana na dzieła sztuki, do których prawo własności należało do Niemiec nazistowskich - mówił w Dwójce dr Łukasz Adamski.
Audio
  • Dr Łukasz Adamczyk o wnioskach restytucyjnych składanych przez Polskę ws. niezwróconych przez Rosję dzieł sztuki (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ruskpp/Shutterstock

Twa wymiana zdań pomiędzy Polską a Rosją na temat dzieł sztuki wywiezionych przez radzieckich żołnierzy do ZSRR po II wojnie światowej. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński odpowiedział ostatnio na słowa Władimira Putina o roli Armii Czerwonej w II wojnie światowej. Stwierdził on, że polskie archiwa i dobra kultury zostały do Rosji bezprawnie wywiezione, są i pozostaną polską własnością, Polska zaś stale będzie się upominać o ich zwrot.

Dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia mówił w audycji m.in. o tym zwrotu jakich przedmiotów domaga się od Rosji Polska i z jakich środków może w tym celu skorzystać.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Adrian Bąk

Data emisji: 21.01.2020

Godzina emisji: 16.45

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dymisja rządu w Rosji. Co na to społeczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 07:39
- Władimir Putin tym, co się stało, zaczyna okres dyskutowania o tym, czy coś się właśnie skończy lub zacznie. I myślę, że jak było z carem Iwanem Groźnym, który wyprowadził się z Moskwy i czekał lata, by do niego przyjechano i go poproszono, żeby wrócił, tak teraz Władimir Putin będzie sprawdzał, jak zareaguje rosyjskie społeczeństwo - mówił w Programie 2 Polskiego Radia dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń