X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Koncert życzeń". Najdziwniejszy debiut Danuty Stenki

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 12:30
– Gdy reżyserka Yana Ross przedstawiła swój pomysł na scenografię, padł na mnie blady strach – mówiła wybitna aktorka o pierwszym monodramie w swojej karierze.
Audio
  • "Koncert życzeń". Najdziwniejszy debiut Danuty Stenki (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Danuta Stenka opowiadała w Dwójce o Koncercie życzeń, a także o współpracy z Grzegorzem Jarzyną, Krzysztofem Warlikowskim, Mają Kleczewską czy Izabellą Cywińską
Danuta Stenka opowiadała w Dwójce o "Koncercie życzeń", a także o współpracy z Grzegorzem Jarzyną, Krzysztofem Warlikowskim, Mają Kleczewską czy Izabellą CywińskąFoto: Grzegorz Śledź/PR2

– Wielokrotnie sugerowano mi, że nadszedł czas, w którym mogłabym wziąć się za monodram. Uważałam jednak, że absolutnie się do tego nie nadaję, że nie udźwignę sama całego spektaklu – wyznała Danuta Stenka. Aktorka zmieniła zdanie po występie w "Lodzie" w Teatrze Narodowym, gdzie wygłasza godzinny monolog. Zaczęła rozmyślać nad interesującym materiałem, gdy nagle pojawiła się Yana Ross.

Litewska reżyserka zaproponowała coś nieoczekiwanego: monodram bez słów. – Tego nie przewidziałam – śmiała się Danuta Stenka. – Nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego. Dostałam tekst Franza Xaviera Kroetza i byłam zaskoczona, że cały składa się z didaskaliów – opowiadała.
A jednak słów w spektaklu w TR Warszawa nie brakuje, choć nie wypowiada ich bohaterka, tylko... prowadzący radiowy "Koncert życzeń" Wojciech Mann.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą
Prowadzenie:
Jacek Wakar
Gość:
Danuta Stenka

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Stenka i kompleksy? "Pewnie, przecież jestem z maleńkiej wsi"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 18:36
- Dziś doceniam to miejsce i uwielbiam je. Przy każdej okazji powtarzam, że jestem Kaszubką - mówiła popularna aktorka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Stenka: głos to jedno z najważniejszych narzędzi. Są głosy, do których lgną uszy słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 17:25
rozwiń zwiń