"Koncert życzeń". Najdziwniejszy debiut Danuty Stenki

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 12:30
– Gdy reżyserka Yana Ross przedstawiła swój pomysł na scenografię, padł na mnie blady strach – mówiła wybitna aktorka o pierwszym monodramie w swojej karierze.
Audio
  • "Koncert życzeń". Najdziwniejszy debiut Danuty Stenki (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Danuta Stenka opowiadała w Dwójce o Koncercie życzeń, a także o współpracy z Grzegorzem Jarzyną, Krzysztofem Warlikowskim, Mają Kleczewską czy Izabellą Cywińską
Danuta Stenka opowiadała w Dwójce o "Koncercie życzeń", a także o współpracy z Grzegorzem Jarzyną, Krzysztofem Warlikowskim, Mają Kleczewską czy Izabellą CywińskąFoto: Grzegorz Śledź/PR2

– Wielokrotnie sugerowano mi, że nadszedł czas, w którym mogłabym wziąć się za monodram. Uważałam jednak, że absolutnie się do tego nie nadaję, że nie udźwignę sama całego spektaklu – wyznała Danuta Stenka. Aktorka zmieniła zdanie po występie w "Lodzie" w Teatrze Narodowym, gdzie wygłasza godzinny monolog. Zaczęła rozmyślać nad interesującym materiałem, gdy nagle pojawiła się Yana Ross.

Litewska reżyserka zaproponowała coś nieoczekiwanego: monodram bez słów. – Tego nie przewidziałam – śmiała się Danuta Stenka. – Nie miałam pojęcia, że istnieje coś takiego. Dostałam tekst Franza Xaviera Kroetza i byłam zaskoczona, że cały składa się z didaskaliów – opowiadała.
A jednak słów w spektaklu w TR Warszawa nie brakuje, choć nie wypowiada ich bohaterka, tylko... prowadzący radiowy "Koncert życzeń" Wojciech Mann.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą
Prowadzenie:
Jacek Wakar
Gość:
Danuta Stenka

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/bch

Czytaj także

Danuta Stenka i kompleksy? "Pewnie, przecież jestem z maleńkiej wsi"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 18:36
- Dziś doceniam to miejsce i uwielbiam je. Przy każdej okazji powtarzam, że jestem Kaszubką - mówiła popularna aktorka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Danuta Stenka: głos to jedno z najważniejszych narzędzi. Są głosy, do których lgną uszy słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 17:25
rozwiń zwiń