X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokumenty Titkowa. Egzystencjalna kronika PRL

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 19:00
- Historia powojenna w filmach Titkowa jest widziana z punktu widzenia niezależnych jednostek - opowiadał o dziełach reżysera krytyk Tadeusz Sobolewski
Audio
  • Andrzej Titkow o swoich najważniejszych filmach dokumentalnych (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Nie czuje się klasycznym dokumentalistą, choć głównie się zajmuje dokumentem, uważam, że kino jest jedno. Zarówno w dokumencie, jak i  fabule posługujemy się tym samym językiem - mówił w Dwójce Andrzej Titkow (na zdjęciu)
"Nie czuje się klasycznym dokumentalistą, choć głównie się zajmuje dokumentem, uważam, że kino jest jedno. Zarówno w dokumencie, jak i fabule posługujemy się tym samym językiem" - mówił w Dwójce Andrzej Titkow (na zdjęciu)Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Ukazał się właśnie dwupłytowy album "Andrzej Titkow. Polska Szkoła Dokumentu" zawierający kluczowe dla tego twórcy obrazy. Wśród nich legendarny "Przechodzień" z 1984 roku przedstawiający sylwetkę Tadeusza Konwickiego. Zdaniem Andrzeja Titkowa dzieło to pokazuje, że figura "gadającej głowy" na ekranie nie musi być symbolem nudy. - Gadająca głowa Konwickiego jest fascynująca - ocenia reżyser. - Gdy pytam go o jego zaangażowanie w PRL, on się na mnie wkurza. Możliwość obserwowania tych emocji niesie ten film - dodawał.

W "Przechodniu" Andrzej Titkow w nowatorski sposób posłużył się archiwaliami i materiałami z kronik filmowych. Anegdota głosi, że po obejrzeniu tego filmu władze PRL zrezygnowały z pewnej formy celebrowania rocznicy powstania Polski Ludowej.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzenie: Marcin Pesta

Goście: Andrzej Titkow (reżyser), Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy)

Data emisji: 29.04.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cały świat Władysława Ślesickiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 17:04
Ludzkość widział jako jedną rodzinę, która w różnych kulturach powtarza te same rytuały - tak o filmach znakomitego polskiego dokumentalisty Władysława Ślesickiego, mówi krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kędzierzawska o filmie "Żużel": chcemy pracować z prawdziwymi żużlowcami

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:30
- Jestem fanką żużlowców. Nie śledzę kto wygrał, ale fascynuje mnie ich podejście do życia - mówiła Dorota Kędzierzawska, która pracuje nad filmem "Żużel”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy". Morderstwa w polskim piekle

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 18:30
– W tej historii nie chodzi tylko o to, kto zabił. Tło społeczne jest równie ważne, jak intryga – mówił Borys Lankosz, reżyser adaptacji książki Zygmunta Miłoszewskiego.
rozwiń zwiń