Krystian Lupa zaprasza do zwiedzania spektaklu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 19:00
– W pewnym momencie doszło do takiej sytuacji, że trudno było rozpoznać, kto jest aktorem, a kto widzem – mówił reżyser o projekcie teatralnym "Spirala".
Audio
  • Krystian Lupa o aktorach, poszerzaniu formuły teatru i swoich ulubionych autorach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Krystiana Lupę pytaliśmy też o powroty do twórczości Thomasa Bernharda oraz o to, kogo uważa za swoich aktorów, a kogo - za swych uczniów
Krystiana Lupę pytaliśmy też o powroty do twórczości Thomasa Bernharda oraz o to, kogo uważa za swoich aktorów, a kogo - za swych uczniówFoto: PAP/ANDREU DALMAU

Prezentowana w krakowskim Teatrze Pop-up "Spirala" to rzecz na pograniczu sztuk. – W fazie projektu nazwaliśmy to instalacją, czyli obiektem do oglądania, do zwiedzania, po którym można chodzić i z którego w każdej chwili można wyjść – powiedział Krystian Lupa.

"Spirala" jest symultaniczną opowieścią o parze znajdującej się w stanie kryzysu. W sześciu oddzielnych salach odgrywa ją sześć różnych aktorskich duetów. Krystian Lupa, tłumacząc swój pomysł na ten projekt, wspomniał, że każdy pokój jest inną przestrzenią - od bardziej tradycyjnego pokoju "teatralnego", przez pokój "przechodni", aż do pokoju mającego charakter ataku na widza.

**

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Krystian Lupa (reżyser teatralny)

Data emisji: 6.11.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/gs

Czytaj także

Krystian Lupa - spełniony i głodny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 15:00
- Mam wrażenie, że posuwanie się w głąb czasu i wieku jest podróżą w coś coraz bardziej bezgranicznego - mówił w Dwójce reżyser Krystian Lupa, z którym spotkaliśmy się w dniu jego 70. urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystian Lupa: Bernhard jest moim koniem trojańskim

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 18:00
- Artysta bardziej zaawansowany w drodze może stać się wyjątkowym wehikułem i zaprowadzić nas w podróż, której inaczej nie moglibyśmy odbyć - wyjaśnił znakomity reżyser teatralny, opowiadając o "Wycince Holzfällen", czyli swoim kolejnym spektaklu opartym na tekście Thomasa Bernharda.
rozwiń zwiń