X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krystian Lupa zaprasza do zwiedzania spektaklu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 19:00
– W pewnym momencie doszło do takiej sytuacji, że trudno było rozpoznać, kto jest aktorem, a kto widzem – mówił reżyser o projekcie teatralnym "Spirala".
Audio
  • Krystian Lupa o aktorach, poszerzaniu formuły teatru i swoich ulubionych autorach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Krystiana Lupę pytaliśmy też o powroty do twórczości Thomasa Bernharda oraz o to, kogo uważa za swoich aktorów, a kogo - za swych uczniów
Krystiana Lupę pytaliśmy też o powroty do twórczości Thomasa Bernharda oraz o to, kogo uważa za swoich aktorów, a kogo - za swych uczniówFoto: PAP/ANDREU DALMAU

Prezentowana w krakowskim Teatrze Pop-up "Spirala" to rzecz na pograniczu sztuk. – W fazie projektu nazwaliśmy to instalacją, czyli obiektem do oglądania, do zwiedzania, po którym można chodzić i z którego w każdej chwili można wyjść – powiedział Krystian Lupa.

"Spirala" jest symultaniczną opowieścią o parze znajdującej się w stanie kryzysu. W sześciu oddzielnych salach odgrywa ją sześć różnych aktorskich duetów. Krystian Lupa, tłumacząc swój pomysł na ten projekt, wspomniał, że każdy pokój jest inną przestrzenią - od bardziej tradycyjnego pokoju "teatralnego", przez pokój "przechodni", aż do pokoju mającego charakter ataku na widza.

**

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Krystian Lupa (reżyser teatralny)

Data emisji: 6.11.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystian Lupa - spełniony i głodny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 15:00
- Mam wrażenie, że posuwanie się w głąb czasu i wieku jest podróżą w coś coraz bardziej bezgranicznego - mówił w Dwójce reżyser Krystian Lupa, z którym spotkaliśmy się w dniu jego 70. urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Lupa: Bernhard jest moim koniem trojańskim

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 18:00
- Artysta bardziej zaawansowany w drodze może stać się wyjątkowym wehikułem i zaprowadzić nas w podróż, której inaczej nie moglibyśmy odbyć - wyjaśnił znakomity reżyser teatralny, opowiadając o "Wycince Holzfällen", czyli swoim kolejnym spektaklu opartym na tekście Thomasa Bernharda.
rozwiń zwiń