Przepis na długowieczność Teatru Scena STU

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 20:00
- Najważniejszy jest stosunek do widza i aktor - mówił w Dwójce Krzysztof Jasiński, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Scena STU. Pretekstem do spotkania było 50-lecie tej krakowskiej sceny.
Audio
  • Historia Teatru STU według Krzysztofa Jasińskiego (O wszystkim z kulturą/Dwójka, 2016)
Krakowski Teatr Scena STU jest kontynuatorem tradycji Teatru STU, założonego 20 lutego 1966 roku przez Krzysztofa Jasińskiego (na zdjęciu)
Krakowski Teatr Scena STU jest kontynuatorem tradycji Teatru STU, założonego 20 lutego 1966 roku przez Krzysztofa Jasińskiego (na zdjęciu)Foto: PAP/Rafał Guz

- W odróżnieniu od musicali teatr robi się dla widza konkretnego. My chcieliśmy mieć w teatrze młodego inteligenta, który jest twórczy, chce spędzić życie aktywnie i teatr jest mu potrzebny jak lustro, żeby się w nim czegoś o sobie i o świecie dowiadywać - wyjaśniał początkowe założenia Teatru Scena STU Krzysztof Jasiński.

Nasz gość w audycji opowiadał, jak przedstawienia w repertuarze tej sceny były przyjmowane w różnych, nawet egzotycznych zakątkach świata, a także o tym, kogo namaścił na swojego następcę, oraz o cudach natury, z którymi można obcować, mieszkając na Mazurach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Krzysztof Jasiński

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/mc

Czytaj także

Agata Kulesza: cieszę się, że spełnienie przyszło późno

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 18:00
- Długo myślałam, że sukces jest trudniejszy od porażki. Że można przez niego zwariować - zdradziła aktorka, której międzynarodową sławę przyniosła oscarowa "Ida".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ivo van Hove: potrzeba nam nowego przywództwa

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 12:00
- To najważniejszy problem XXI wieku. A Mozart zajmował się nim już kilkaset lat temu. Dlatego zdecydowałem się wyreżyserować w Warszawie "Łaskawość Tytusa" - mówił słynny belgijski reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Hanicka: Grzegorzewski zaczynał od myślenia przestrzenią

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 19:04
- On był nie tylko wybitnym reżyserem, lecz także scenografem i malarzem. Miał świetne poczucie przestrzeni, a to gwarant jej dobrego wykorzystania w spektaklu - wspominała scenografka i kostiumolożka Barbara Hanicka.
rozwiń zwiń