REKLAMA

Co dalej z Teatrem Żydowskim w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:20
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o problemach lokalowych jedynego żydowskiego teatru w Polsce.
Teatr Żydowski w Warszawie przy pl. Grzybowskim
Teatr Żydowski w Warszawie przy pl. GrzybowskimFoto: Wikipedia/Szczebrzeszynski/domena publiczna

18 marca Teatr otrzymał pismo od właściciela nieruchomości, firmy deweloperskiej Ghelamco, wzywające do wstrzymania działalności do czasu usunięcia nieprawidłowości i zagrożeń wykazanych w badaniach technicznych budynku. Choć o tym, że budynek przy pl. Grzybowskim 12/16 ma zostać rozebrany, wiadomo było od dawna, tak nagłe zamknięcie zszokowało osoby pracujące w Teatrze.

Petycję w obronie sceny podpisało już ponad 2000 osób. Czy problem da się jakoś rozwiązać polubownie? Co z samym budynkiem? Po wybudowaniu nowego obiektu na tym gruncie ma tam znaleźć się miejsce dla Teatru, ale gdzie ma podziać się teraz? O tym porozmawiamy z Gołdą Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego, przedstawicielami firmy Ghelamco Joanną Krawczyk-Nasiłowską i Damianem Woźniakiem oraz przedstawicielami Urzędu Miasta st. Warszawy.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy w czwartek (24.03) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Jacek Wakar.

bch/jp

Czytaj także

Teatr Studio. Centrum kultury czy teatr repertuarowy?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 17:00
- W systemie projektowym, typowym dla komercyjnych firm, teatr repertuarowy nie ma racji bytu, bo utrzymanie stałego zespołu staje się zbyt kosztowne - komentuje planowane zmiany w warszawskim Teatrze Studio Maciej Englert, prezes Unii Polskich Teatrów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przepis na długowieczność Teatru Scena STU

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 20:00
- Najważniejszy jest stosunek do widza i aktor - mówił w Dwójce Krzysztof Jasiński, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Scena STU. Pretekstem do spotkania było 50-lecie tej krakowskiej sceny.
rozwiń zwiń