Polskie Radio
Section05
Gołda Tencer

"Rząd 2, miejsce 4". Gołda Tencer o działalności Teatru Żydowskiego w Warszawie

Teatr Żydowski to szczególne miejsce nie tylko na kulturalnej mapie Warszawy, to jeden z dwóch teatrów w Europie, które wystawiają spektakle w języku jidysz. Gościem Konrada Szczebiota była Gołda Tencer, aktorka, reżyserka, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, dyrektor Centrum Kultury Jidysz. 
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot Gołda Tencer Teatr Żydowski

Gołda Tencer. "To, co my chcemy robić, to ocalić od zapomnienia"

– Tak, jak mówił w Warszawie Singer, język jidysz nie jest językiem martwym, tylko zmarłych. Tak samo jest z kulturą żydowską: ona żyje – mówiła Gołda Tencer w Polskim Radiu w 1999 roku. Dziś mija 74. rocznica urodzin tej wielkiej polskiej aktorki, reżyserki i piosenkarki związanej z Teatrem Żydowskim w Warszawie.   
Zobacz więcej na temat:  kultura żydowska Gołda Tencer Warszawa Łódź piosenka TEATR II wojna światowa pamięć

PR24 "Teatr Żydowski pamięta". Gołda Tencer o wydarzeniach związanych z 80. rocznicą powstania w getcie

W związku z 80. rocznicą Powstania w getcie warszawskim, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Centrum Kultury Jidysz oraz Fundacja Shalom zapraszają na wydarzenia i spektakle upamiętniające historię z kwietnia 1943 roku. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Gołda Tencer, kierownik artystyczna Teatru Żydowskiego, prezes Fundacji Shalom, reżyser, aktorka, piosenkarka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gołda Tencer Marcin Gmys KULTURA TEATR Teatr Żydowski powstanie w getcie getto warszawskie