X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przekręt". Prawdziwa historia kanciarzy PRL i III RP

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 19:50
- Jednym z zamierzeń tej książki jest pokazanie, że rok 1989 niekoniecznie stanowi cezurę, jeśli chodzi o uniwersalną metodę tworzenia sztuki iluzji - mówił Patryk Pleskot, autor "Przekrętu" poświęconego czarnym charakterom z okresu PRL i III RP.
Audio
  • Z Patrykiem Pleskotą, autorem książki "Przekręt", rozmawia Michał Nowak (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Fragment okładki książki Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP
Fragment okładki książki "Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP"Foto: mat. promocyjne/wyd. Znak

Fałszerz, uwodziciel, szpicel, oszustka, gangster, uzdrowiciel i fałszywy konsul - to bohaterowie "Przekrętu". Patryk Pleskot opisuje w swej książce historie m.in. Jerzego Kalibabki, Czesława Śliwy i Anastazji P. Co łączy ich losy?

- Każdy z nich chciałby być kimś innym, wyzwolić się z własnego, ograniczonego w ich mniemaniu, życia, przybrać maskę, oczarować otoczenie, a przy tym sporo zarobić - tłumaczył Patryk Pleskot.

Czy te wszystkie postaci zostały naznaczone przez "ducha PRL"? W jakim sensie niektóre oszukiwane osoby zasłużyły sobie na swój nie najlepszy los? W rozmowie nie zabrakło omówienia ważnego wątku "Przekrętu" - swoistej antysystemowości bohaterów tej książki. - Czasami aż trzyma się kciuki za kogoś, kto właśnie wymyka się kolejnym patrolom milicji - przyznał Patryk Pleskot.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Nowak

Gość: Patryk Pleskot (historyk, politolog)

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostatni neon z Uniwersamu Grochów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 19:00
- Chór stał wewnątrz budynku za weneckim lustrem, tak aby widzowie dokładnie obserwowali, jak śpiewają artyści – podkreślił Stefan Kornacki, opowiadając o jednym ze swoim performansów, które towarzyszą demontażowi kultowych napisów i neonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Kluźniak. Pippi, hip-hop i klasyka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 20:00
- Nieprzypadkowo propozycja zagrania Pippi pojawiła się wtedy, kiedy urodziłam dziecko - opowiadała Dominika Kluźniak o jednej ze swoich najsłynniejszych ról.
rozwiń zwiń