Polskie Radio
Section05
fałszerstwa

Policjanci zabezpieczyli podróbki butów i odzieży. Ich wartość to prawie 4 mln zł

- Stołeczni policjanci zabezpieczyli prawie 4,5 tysiąca par podrabianych butów oraz 9 tysięcy sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi o wartości około 4 milionów złotych - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że do sprawy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii.
Zobacz więcej na temat:  policja fałszerstwa pieniądze sąd buty POLSKA służby i bezpieczeństwo

KE apeluje o mobilizację w walce z dezinformacją

Komisja Europejska apeluje o mobilizację w walce z dezinformacją przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. Swoje wezwanie kieruje do portali społecznościowych i firm z branży internetowej, które dziś przedstawiły pierwszy raport z działalności. Bruksela poprosiła w grudniu o przysyłanie co miesiąc danych dotyczących z walki z dezinformacją.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska fake news fałszerstwa fałszywe wiadomości Europa ŚWIAT

Akcja CBŚP: rozbito grupę fałszującą dokumenty

Policjanci w ramach akcji przeprowadzonej jednocześnie w trzech województwach rozbili grupę podrabiającą dokumenty. Zatrzymano łącznie 18 osób, w wieku od 27 do 59 lat. Procederem fałszowania zajmowali się między innymi ojciec i syn. Według ustaleń wrocławskich policjantów CBŚP i funkcjonariuszy Straży Granicznej z Opola wynika, że byli oni w stanie podrobić niemal każdy dokument m.in. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, świadectwo czy zaświadczenie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja CBŚP przestępczość fałszerstwa